Bezdružická Jiskra se ve vyrovnané Krajské soutěži Plzeňského kraje skupiny C po porážce od Ekonomických staveb ocitla na šestém místě. Baník Líně byl na druhé příčce. Taková byla situace před jejich zápasem. Jiskra pak chtěla udělat vše proto, aby se vrátila do vyšších pater tabulky. Výhrou 4:2 se propracovala na základě dalších výsledků na čtvrté místo.

Začátek utkání ale tomu vůbec nenasvědčoval. Hosté z Líní se dostali do dvougólového vedení. Nejprve Hezek prostřelil Reise 1:0 a vzápětí zvýšil po úniku Korous na 0:2. Hosté byli na koni. To šak netušili, že s brankami v utkání skončili. Proti byl totiž mladý Mark Reis, jenž v brance Kohoutů odvedl výborný výkon, ale i zlepšená hra celého mužstva. Domácím se do první přestávky podařilo vyrovnat. Nejprve Bottcher doklepl vyraženou střelu Velicha a vyrovnání zařídil bombou od modré sám M. Velich – 2:2.

Hosté znervózněli a častým vylučováním nabídli šance Kohoutům, kteří ve druhé třetině zápas otočili. Kanonýr Bottcher využil přesilovku a vsítil svou druhou branku v zápase – 3:2. Baník přidal a hra nahoru dolu se musela líbit. Gólmani na obou stranách však exelovali. Seknička mladší, Mojžíšek ani Daliman neuspěli a na druhé straně Ries vychytal bývalého hráče Jiskry Štulce.

V závěrečném dějství se tempo ještě stupňovalo. Hosté prahli po vyrovnání, ale v cestě jim stál Reis. Nápor hostů vrcholil, když se do samostatného útoku vydal obránce M. Velich a nechytatelně zvýšil na 4:2. Kohouti potom už zkušeně dovedli zápas do vítězného konce a v tabulce se dostali před svého soupeře.

„Po porážce v minulém kole jsme nechtěli dále ztrácet body. Baník patří do špice soutěže a tak jsme věděli, že to nebude lehké. Po ospalém začátku jsme se však zvedli. Potěšilo mne střelecké probuzení Martina Velicha. Podržel nás také gólman Reis, jehož výkon stoupá s každým odchytaným utkáním. Pro zranění nám chyběli Boček s Hornou, i proto je naše vítězství cenné,“ hodnotil utkání vedoucí mužstva Jiskry Petr Kalista.

Jiskra Bezdružice - Baník Líně 4:2 Třetiny: 2:2, 1:0, 1:0. Branky: Bottcher 2, M.Velich 2 – Hezek, Korous. Diváci: 15.

Jiskra: Reis – Šmat, Řezníček – M. Velich, Semerád – Marek Kalista, Bottcher, Daliman – Seknička ml., Seknička st., Mojžíšek – Petřina, Martin Kalista.

Výsledky – 7. kolo: HC Stříbro 06 – HC Chotíkov 5:5, TJ Město Zbiroh – HC Klaus Timber 2:2, J. Bezdružice – TJ B. Líně 4:2, HC Myslinka – HC Ek. stavby B 5:0, Č. Příkosice – HC D. Kamenice 9:1, HC Panasonic – HC Omega Trans B 3:5, HC Město Touškov – HC Handball 2003 5:3.

Petr Kalista