Hokejová Krajská soutěž Plzeňského kraje měla ve skupině A na programu 17. kolo a ve skupině C 18. kolo.

Stříbro zaznamenalo poloviční úspěch, když Buldoci v ´áčku´ porazili Novou Vísku z Klatovska, zatímco v ´céčku´ HC 06 prohrál s plzeňským Klaustimberem.

Bezdružice si bez problémů poradily s Příkosicemi.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ - SKUPINA A:

HC BULDOCI STŘÍBRO

„Zápas byl celkem vyrovnaný ale přece jenom jsme my měli více hru pod kontrolou a dostávali jsme se do více šancí než soupeř. Dařilo se nám je proměňovat Když už hráči Vísky překonali naši obranu, tak narazili na výborně chytajícího Štelmacha. Nakonec jsme vyhráli 6:2 a k tomu, abychom postoupili do play-off nám stačí za dvou utkání získat bod bez ohledu na soupeře za námi. Nebude lehké ho získat, ale věřím že když do utkání vstoupíme s takovým nasazením a odhodláním zvítězit jako v posledních dvou duelech, tak ten potřebný bod urveme,“ shrnul funkcionář a hráč Buldoků Jan Šůcha.

Ve středu Buldoky čeká od 18.30 hod. odložený zápas proti vedoucímu týmu HC Saxana Group Plzeň a v sobotu zakončí základní část proti Sokolu Horní Lukavice.

HC Buldoci Stříbro – Sokol Nová Víska 6:2

Třetiny: 2:0, 2:1, 2:1. Branky: 4. Šůcha (Staněk), 10. Staněk, 21. Bobr (Staněk), 26. Muzikář (Červenka), 40. Šůcha (Sládek), 45. Sládek – 29. Kořínek (Pitel), Turhobr (Kotěšovec). Rozhodčí: Kasl – Antony, Hefler. Vyloučení: 7:5. Využití přesilovek: 2:0. V oslabení: 1:1.

HC Buldoci Stříbro: Štelmach – Červenka, Dráždil, Houdek, Bobr – Černoch, Mašek, Muzikář, Staněk, Šůcha, Sládek, Reiss, Tinavský, Steiner, Polívka.

Ostatní výsledky 17. kola: HC Rokycany – Saxana Group Plzeň 9:2, Zbiroh – Líně 4:2, Chotíkov B – Klabava 6:8.

HC STŘÍBRO 06

Druhý zástupce Stříbra, mužstvo HC 06, měl velmi těžkého soupeře a podle toho také dopadl. Plzeňský HC Klaustimber poprvé skóroval v osmé minutě a od té doby navyšoval skóre a hlídal si náskok. Stříbřané vysokému favoritovi vstřelili tři branky Michalem Holíkem, Tomášem Polákem a Markem Kopetem, ale to nestačilo a nakonec prohráli o čtyři góly.

HC Stříbro 06 – Klaustimber Plzeň 3:7

Třetiny: 0:2, 1:1, 2:4. Branky: 29. Holík (Pavel), 37. Polák (Pavel), 41. Kopet (Holík, Krištofovič) – 8. Opava, 13. Vraný (Spáčil), 17. Spáčil (Vraný, Hahn), 31. Vraný (Šimsa, Spáčil), 35. Opava (Rovenský), 39. Mlnařík (Opava, Rovenský), 41. Vraný (Šimsa). Rozhodčí: Duršpek, Mudra. Vyloučení: 4:1. Využití přesilovek: 0:0. V oslabení: 0:3.

HC Stříbro 06: Vainar – Plešinger, Mašek, Brejcha – Krištofovič, Milt, Holík, Kopet, J. Velich, Pavel, Macháček, Polák.

JISKRA BEZDRUŽICE

V tabulce pátá Jiskra Bezdružice změřila síly se sousedem v celkovém pořadí a příkosickou Čechii vypráskala jednoznačně o šest branek. Sice s ní ještě na začátku dvacáté minuty prohrávala 0:2, ale poté zavelel k mocnému obratu prvním gólem Jan Semerád a od té chvíle se roztočil bezdružický brankostroj. Jiskra bude po základní části nejhůře pátá.

Čechie Příkosice – Jiskra Bezdružice 2:8

Třetiny: 1:0, 1:3, 0:5. Branky: 13. Peterka (Jäger), 18. Krajči (Anýž) – 20. Semerád (Kutnar), 23. Kutnar, 29. Seknička, 33. Seknička (Klabačka, Velich), 34. Semerád, 35. Šmat (Janota), 37. Kutnar, 40. M. Velich. Rozhodčí: Hrůza, Kasl. Vyloučení: 2:4. Využití přesilovek: 1:1. V oslabení: 0:0.

Bezdružice: Packan – E. Kutnar, Šmat, Singer, Kamínek – Janota, Kocián, Semerád, Klabačka, M. Velich, Seknička, D. Kutnar, Hladík.

Výsledky 18. kola: Kaznějov B – Město Touškov 3:3, Holýšov – Lipnice 4:3, Vejprnice – Chotíkov B 3:3, Díly – Staňkov 2:0.