První okresní derby v krajské soutěži Plzeńského kraje skončilo před padesátkou diváků výhrou bezdružické Jiskry nad HC Stříbro 06 8:6.

Utkání přineslo oboustranně zajímavý hokej a v brankové přestřelce zasloužené vítězství Kohoutů. Do zápasu ale vstoupili hosté ze Stříbra. Během chvíle získali dvoubrankový náskok zásluhou střelecké potence J. Velicha a Muzikáře. Tomu perfektně „namazal“ před branku bezdružický Řezníček. Kontaktní gól vsítil Petřina, ovšem Sazs sám před Kocourkem kontroval z dorážky – 1:3. Až potom se rozjela bezdružická „mašina“ a až do závěrečné sirény nepustila otěže zápasu z rukou. Ještě do konce první třetiny Jiskra skóre otočila. Nejprve snížil Řezníček a následně srovnal Marek Kalista – 3:3. Deset vteřin před koncem třetiny se prosadil po přihrávce kapitána Sekničky jeho syn – 4:3. Hosté se z tohoto úderu už nevzpamatovali.

Další dva zářezy na pažbě kanonýra Bottchera přišly ve druhé třetině a náskok Jiskry narostl až na rozdíl tří branek. A to ještě Seknička mladší, Boček a Marek Kalista šance nevyužili. Podobně se vedlo i hostům. Kocourek ale v poslední minutě druhé třetiny nestačil jen na střelu kanonýra hostů Sasze, když před tím šance J.Velicha, Muzikáře a znovu Sasze zneškodnil. Stříbrský Kolena pak kapituloval ještě jednou, tentokrát pět vteřin před sirenou ukončující druhou třetinu. Střelcem byl sám kapitán Seknička starší. Tentokrát mu gólovou přihrávku oplatil jeho syn. Závěrečná třetina se nesla v duchu tříbrankového náskoku Kohoutů a ubývajích sil hostů. Kanonýr Bottcher ještě zvýšil vedení Kohoutů na 8:4. Zdálo se, že utkání spěje ke klidnému konci, když Sasz vypíchl Bottcherovi puk a prostřelil Kocourka – 8:5.

V nervózním závěru pak domácí hráli šest minut jen ve třech. Hosté ale náskok Kohoutů stačili v permanentní přesilovce stáhnout jen na rozdíl dvou branek.

„Vypadli nám ze sestavy tři hráči, i proto jsem před zápasem favorizoval hosty ze Stříbra. Kluci ale zabojovali a až na výjimky se drželi stanovené taktiky. Ve tvrdém, ovšem slušném utkání pak začal v závěru „úřadovat“ rozhodčí Tolar z Plzně. Posledních šest minut nás podivným vylučováním držel až do konce zápasu ve třech. Bohužel, právě v závěru se nechal vyprovokovat Marek Kalista a hosté pak měli celou dobu výhodu dvojnásobné přesilovky. Přesto jsem věřil, že vedení udržíme, což se nakonec podařilo,“ hodnotil utkání vedoucí bezdružického týmu Petr Kalista.

Jiskra Bezdružice – HC Stříbro 06 8:6 Třetiny: 4:3, 3:1, 1:2. Branky: Bottcher 3, Petřina, Řezníček, Marek Kalista, Seknička ml., Seknička st. – Sasz 3, Velich, Muzikář, Macák. Vyloučení: 10:4. Diváci: 50.

Bezdružice: Kocourek - M. Velich, Marek Kalista, Řezníček, Semerád, Boček, Mojžíšek, Martin Kalista, Seknička st., Petřina, Seknička ml., Bottcher.

Stříbro 06: Kolena - Krištofovič, Macák, Křelovec, J. Velich, Hrad, Sasz, Muzikář, Matys, Polák, Kanta, Petr Pavel.

Petr Kalista, Zdeňka Kantová