Novou sezonu Krajské soutěže Plzeňského kraje v ledním hokeji otevřeli bezdružičtí Kohouti vítězstvím nad houževnatým HC Panasonic 4:2. Návrat do mužstva oslavil Böttcher hattrickem.

Na začátek sezony se hrál útočný hokej. Gólmani, zvláště domácí Kocourek, se ale vyznamenávali. Skóre otevřeli ve 13. minutě domácí. V první přesilovce si Böttcher přihrál s Petřinou a po ledě překonal Konáše – 1:0.

Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhé třetině. Snaha hostů o vyrovnání byla enormní a domácí sázeli na rychlé brejky. Z jednoho z nich zvyšoval ve 20. minutě na 2:0 Lacman, kterého vyslal do úniku Seknička. Navýšit vedení odmítl Semerád. Snížit na 2:1 se podařilo hostům v závěru třetiny, kdy Kocourka prostřelil Svatoš. Gólman domácích ale držel Kohouty nad vodou, když vychytal Stožického, nepřekonal jej v nájezdu ani Rada a po střele Svatoše mu pomohla tyčka.

Do třetího dějství vlítli hosté jako uragán a Kocourek se opět měl co ohánět. Po střele Sedláčka zastavil puk až na brankové čáře, v 50. minutě si poradil s tečovanou bombou Rychtáře a po chybném střídání obránců vychytal i Bílka. Pak se na druhé straně ukázal opět Bötcher. Po vyhraném vhazování před gólmanem hostí mu poslal puk mezi betony – 3:1. Závěr zápasu pak přinesl drama. V jinak slušném utkání se domácí vyfaulovali do tří, ale minutovou přesilovku přežili bez úhony. Hosté se však usadili před Kocourkem a po kolotoči přihrávek sám před gólmanem proměnil Sedláček – 3:2. Odvolání brankáře se jim nevyplatilo. Böttcher v poslední minutě do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick.

„V závěru to byly nervy. Musím ale klukům poděkovat za bojovný výkon. Podrželi nás opory Böttcher a nestárnoucí Kocourek, vstup do sezony tak byl vítězný. Musíme ale zlepšit přechod do útoku. Věřím, že to přijde v následujících zápasech," zhodnotil zápas spokojený vedoucí Jiskry Petr Kalista.

J. Bezdružice – HC Panasonic 4:2
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1. Branky: Böttcher 3, Lacman. Diváci: 20.
Jiskra: Kocourek – Řezníček, Semerád – Šmat, Hlaváč – Koutný, Böttcher, Petřina -Lacman, Seknička, Kašpar – M. Kalista.