Hokejistům Jiskry Bezdružice se v „Plzeňské lize“ zatím daří. Ve druhém kole remizovalo s posíleným Městem Touškovem a ve třetím kole porazilo přesvědčivě tým Handball.

Druhé soutěžní utkání se Kohoutům nevydařilo. Soupeře sice loni dvakrát převálcovali, ale tentokrát to bylo něčem jiném. Jiskra se dostávala do tempa pomalu a první třetinu dokonce prohrála. Ve druhé třetině se probudil kanonýr Bottcher a společně s mladým Sekničkou dokázali v závěru třetiny otočit výsledek. Do závěrečné třetiny šli Kohouti s jednobrankovým náskokem, který Bottcher v přesilovce ještě navýšil. V dramatickém závěru soupeř nejprve srovnal v rozmezí jedné minuty na 5:5, ovšem Boček ještě jednou dokázal strhnout vedení na stranu hostů. Domácí ještě stačili odpovědět a opět srovnali na konečných 6:6.

„Škoda promarněné první třetiny. V závěru jsme bohužel neudrželi vedení a zbytečně přišli o bod,“ neskrýval zklamání vedoucí Jiskry Petr Kalista.

HC M. Touškov - J. Bezdružice 6:6 Třetiny: 1:0, 1:3, 4:3. Branky: Bottcher 4, Boček, Seknička ml.

Jiskra: Reis – J. Velich, Šmat – M. Velich, Řezníček – Seknička st., Bottcher, Seknička ml. - Petřina, Boček, Mojžíšek – Semerád.

Utkání třetího kola s týmem HC Handball bylo rozhodnuté už po první třetině. Hosté ještě dokázali srovnat na 1:1, ale pak už se rozjel brankostroj Kohoutů. Tentokrát se na něm podíleli skoro všichni hráči na ledě. I druhá třetina se hrála za jasné převahy Jiskry. Branek už sice tolik nepadalo i tak náskok Jiskry stále rostl. Konečnou podobu výsledku dal v závěrečné třetině Boček, když završil hattrick a desítku v síti hostů.

„V tomto zápase jsme si spravili chuť po nevydařeném závěru s Touškovem a ve slušně hraném utkání zaslouženě vyhráli,“ řekl k zápasu Kalista.

J. Bezdružice – HC Handball 10:3 Třetiny: 6:1, 3:1, 1:1. Branky: Boček 3, Seknička ml., Seknička st. Šmat. Bottcher, Horna, Řezníček, M. Velich.

Jiskra: Horna, Šmat – M. Velich, J. Velich, Řezníček – Seknička st., Bottcher, Seknička ml. – Boček, Mojžíšek Semerád.

Petr Kalista