Základní část Krajské soutěže skupiny A se blíží do závěru a ten se vůbec nepovedl stříbrským Buldokům. Příznivci marně čekají na zopakování výkonů ze stříbrského stadionku. Tentokrát Buldoci podlehli Vsi Touškov 4:7, když totálně „vybouchli" v úvodní třetině.

„Ukázalo se, že většina hráčů cestou na zápas v autobuse asi usnula a spala ještě celou první třetinu. Jinak si nemůžu vysvětlit takový výpadek," ještě sám nevěřil trenér Buldoků Pavel Bobr a snažil se najít vysvětlení pro to, co na ledě jeho svěřenci první třetinu předváděli.

Buldoky neprobudily ani tři góly inkasované během osmi minut. První dostali už v běžící třetí minutě z hole Šandy a stejný hráč skóroval o tři minuty později. Dvě slepené trefy pak v rozmezí 55 vteřin zaznamenal Kalina, ale domácí ještě stále „spali". Hrůzostrašnou třetinu z pohledu Buldoků zakončil ve 12. minutě opět Kalina a na své konto si zapsal během čtyř minut hattrick. „My začali nalézat cestičku k brance soupeře už hodně pozdě, sice se nám podařilo dvakrát skórovat, ale „vesničany z Touškova" podržel vynikajícím výkonem gólman Vileta," okomentoval další dění na ledě stříbrský kouč. Ve 23. minutě se konečně na straně Buldoků rozsvítila jednička, když se prosadil Dráždil. Druhou branku vstřelil Jonák „Johny", který dělovkou překonal jinak výborného gólmana – 2:6.

Poslední třetina přinesla do téměř rozhodnutého duelu patřičný náboj a to zásluhou Buldoků. Ve 35. minutě snížil na 3:6 Staněk a už před tímto gólem rozpoutali Buldoci před brankou hostů doslova peklo. Jenže gólman Vileta měl svůj den a byl to on, kdo nepřipustil senzační obrat. Puk za svá záda pustil už jen ve 43. minutě, kdy skóroval Šůcha – 4:6.

„Málem se nám podařil husarský kousek. Mohlo být vyrovnáno, ale v tom nám bránil vynikající gólman Vileta. Hosté obě třetiny tahali za kratší konec a byli sevřeni do kleští, ze kterých se nemohli vymanit. Kluci se snažili o vyrovnání do posledních chvil zápasu, ale bohužel ani power-play nepřinesla patřičný efekt. Naopak, pár sekund před závěrečným hvizdem jsme špatnou rozehrou nabídli puk soupeři a inkasovali do prázdné branky. První třetina byla z naší strany hrozná, ale pak musím hráče pochválit, že to nezabalili. Měli blízko k senzaci, ale my asi urazili i pověstné štěstí. Při náporu jsme měli při několika akcích i smůlu," dodal k utkání Bobr.
HC Buldoci Stříbro – S. Ves Touškov 4:7
Třetiny: 0:5, 2:1, 2:1. Branky a asistence: 23. Dráždil (Jonák, Sládek), 26. Jonák (Dráždil), 35. Staněk (Körtvely), 43. Šůcha (Staněk) – 3. Šanda, 6. Šanda (Kacbunda, Kalina), 8. Kalina (Kacbunda), 9. Kalina (Bárek), 12. Kalina (Šanda), 17. Roupec (Markov, Kala), 45. Kalina. Vyloučení: 3:7. Diváci: 10.

Buldoci: Houdek – Holák, Šůcha, Staněk, Velich, Dráždil, Sládek, Bobr, Seknička, Jonák, Körtvely, Polívka, Černoch, Červenka.