V prvním zápase nastoupili naši kluci proti Panterům z Havířova. Už po pěti minutách za stavu 4:0 si přáli, aby byl konec. Celý zápas byla jedna velká lekce inline hokeje. Pouze ve druhé čtvrtině dokázali jakžtakž držet krok ze soupeřem. Havířovští měli hru zcela pod kontrolou.

IHC Panthers Haviřov vs. HC Buldoci Stříbro 16:2

Čtvrtiny: 5:1, 2:1, 5:0, 4:0. Branky: 1. Žwak (Piecha), 4. Piecha (Kytka), 5. Hanus, 5. Sas (Kytka), 12. Staněk, 18. Žwak (Kytka), 22. Fiala (Vaštík), 25. Žwak (Maršálek, Kytka), 26. Fiala (Žwak), 31. Kytka (Piecha), 35. Kytka (Piecha, Žwak), 35. Piecha (Kytka), 38. Piecha (Maršálek), 40. Hanus (Piecha), 45. Maršálek (Piecha, Žwak), 47. Sas (Hanus) – 10. Mrkvan (Šůcha), 18. Staněk. Tresty: 2:12 (min).

Střelecká impotence připravila Buldoky o další body. Po velké rošádě s Havířovem nastoupili Buldoci proti domácímu celku z Chrudimi.

Buldoci dopláceli na časté vyloučení za podrážení či hákování, čehož soupeř využil v úvodní čtvrtině. Dvě branky ze tří padly v početní nevýhodě. Stříbrský celek také oslabil osobní desetiminutový trest Oty Mrkvana, který následuje za třetí faul v zápase. S přibývajícími minutami sebevědomí soupeře rostlo, naopak Buldoci nedokázali své útoky úspěšně zakončit. V závěru už brankář Dudík nedokázal čelit střelám soupeře a tak i tento zápas skončil pro hosty nepříznivým skórem 12:3. Bylo chybou, že si Buldoci nepřivezli oba gólmany. Musí také hodně zapracovat na herním stylu, který v současnosti předvádí. Inlinové pojetí hry je odlišné od hokejového, a to přináší Buldokům časté vyloučení i časté breakové přečíslení ze strany soupeře.

IHC Eagles Chrudim vs. HC Buldoci Stříbro 12:3

Čtvrtiny: 3:0, 2:1, 2:1, 5:1. Branky: 5. Turčáni (Kišš), 7. Nevečeřal (Pikhart), 12. Musil (Kavalír), 14. Komárek (Turčáni) 23. Novák (Komárek), 25. Komárek (Pikhart), 35. Turčáni (Čejka), 37. Pikhart (Komárek), 38. Kavalír, 39. Nevečeřal, 45. Turčáni (Kišš), 45. Turčáni (Novák) – 14. Šůcha, 28. Šůcha, 46. Mrkvan. Tresty: 10:20 (min)

Strhující závěr vyšel lépe Buldokům. Po náročných a nevydařených sobotních zápasech nastoupili Buldoci k odvetnému zápasu s Pardubicemi. Pardubičtí Outsideři určitě chtěli oplatit porážku z Písku. Naopak Buldoci toužili přivézt alespoň nějaký bod z Chrudimi. Tento zápas tak byl poslední možností. Poučeni z předchozích zápasů se snažili změnit pojetí hry a minimalizovat fauly holí, které jsou daleko přísněji posuzované než v klasickém hokeji.

Bohužel ani tento zápas se jim moc nedařilo kontrolovat práci s hokejkou a po druhém vyloučení v závěru čtvrtiny soupeř otevřel skóre. Hra na hřišti byla vyrovnaná, ale i tentokrát chyběl Buldokům větší důraz a štěstí při zakončení. I přes nepříznivý vývoj stavu zápasu Buldoci nepolevovali. Zlom přišel v druhé polovině utkání, především pak v závěrečné čtvrtině. Ve 46. minutě Staněk poprvé vyrovnal na 8:8, jenže pardubický Jeřábek poslal soupeře opět do vedení. Dlouho se však neradovali. Chuť po vyrovnání hnala Buldoky stále dopředu a po krásné kombinaci Sládka – Staňka – Sýkory skončil zápas nerozhodně 9:9. Po střele ledově klidného Matěje Sýkory v následujících samostaných nájezdech se Buldoci radovali z těžce vydřeného vítězství.

IHK Outsiders Pardubice – HC Buldoci Stříbro 9:10

Čtvtiny: 2:0, 3:2, 1:2, 3:5. SN: 2:3. Branky: 11. Kubát (Jeřábek), 12. Minařík (Vala), 13. Jeřábek (Rydřinskyj), 15. Pozdník (Kubát), 20. Kubát (Vala), 33. Vala (Pozdník), 37. Vala, 45. Jeřábek (Kubát), 47. Kubát (Vala) – 15. Šůcha (Staněk), 18. Šůcha (Mrkvan), 26. Sládek (Mrkvan), 33. Mrkvan, 39. Sládek (Sýkora), 41. Mrkvan (Sládek), 45. Sýkora, 46. Staněk (Sýkora), 47. Sládek (Staněk, Sýkora), 48. Sýkora. Tresty: 8:20 (min)

Kapitán týmu Petr Staněk zhodnotil víkendové zápasy: „Havířov nám ukázal jak se hraje inline hokej, a že naše hokejové nasazení, styl hry, nám není nic platný. Inline se hraje jinak. Ačkoliv jsme si to uvědomovali, ani v zápase s Chrudimí jsme to nedokázali přenést na hrací plochu. Přesto jsme si to neustále připomínali. Tak trochu se nám to povedlo v průběhu nedělního zápasu, kdy jsme dokázali zpomalit hru a kombinovat na polovině soupeře. Můj velký obdiv patří našemu brankáři, který to celé se zaťatými zuby vydržel a podržel nás v závěru.“

V neděli čeká Buldoky v Písku zápas s Havířovem.