Zimní stadion ve Stříbře byl dějištěm sedmého turnaje přípravek v hokejbalu a domácí Buldoci v něm získali dvě cenné hry.

O body bojovaly čtyři týmy z Plzeňského kraje. „Hokejbalový potěr nastupoval k prvnímu zápasu po vydatném ranním dešti, naštěstí se počasí vyčasilo a vydrželo po celý turnaj. Stříbrští Buldoci dali maminkám krásný dárek k jejich svátku ve formě dvou vítězství," poznamenal jeden z pořadatelů turnaje a vedoucí mládeže Buldoků Stříbro v jedné osobě Václav Šůcha.

V prvním utkání proti HC Dobřany se Buldoci rychle ujali vedení a po dvou třetinách vyhrávali vysoko 4:0. V závěrečné části sice soupeř ještě „zlobil", ale domácí si výhru pohlídali.

Proti HBC Plzeň B sehráli domácí vyrovnané utkání, ale nakonec prohráli 4:6. „Byl to zápas s pěknými góly na obou stranách. Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou, povedlo se plzeňským z úniku poslat míč mezi betony stříbrského gólmana Filipa Sobotky. Na zkorigování výsledku už nebyl čas," komentoval prohru vedoucí.
Pěkný zážitek a parádní obrat v utkání předvedli Buldoci v posledním zápase turnaje proti plzeňskému HBC A, který po bitvě vyhráli 5:4. „Vypadalo to, že dostaneme pořádný nářez, ale kluci se nevzdali a dokázali otočit skóre. Po parádní trefě Šlosara, který střelecky zastoupil nepřítomného Krejčího, se malí hokejbalisté mohli radovat z druhého vítězství," řekl vedoucí.

„Ač to při zahájení turnaje nevypadalo, nakonec se počasí umoudřilo a všechny utkání se mohly odehrát bez jakýchkoliv komplikací. Jsem rád, že naše přípravka se postupně rozrůstá a kluci získávají pod vedením Petra Němčáka herní dovednosti, které dokáží úspěšně přenést do zápasů. Tým přípravky mohu hodnotit s časovým odstupem odehraných zápasů na domácím hřišti a je tam vidět znatelný posun. Jelikož je čeká ještě jedna sezona v prakticky ve stejném složení, věřím, že se do budoucna formuje skvělý žákovský tým, o kterém ještě hodně uslyšíme," dodal spokojený V. Šůcha.

Výsledky: Buldoci Stříbro – – Snack Dobřany 4:2, HBC Plzeň – HBC Plzeň B 4:6, Buldoci Stříbro – HBC Plzeň B 4:5, Snack Dobřany – HBC Plzeň 4:4, HBC Plzeň B – Snack Dobřany 4:3, HBC Plzeň – Buldoci Stříbro 4:5.

Už zítra se na ploše stadionu B. Stříbro odehraje závěrečný turnaj Mistrovství ČR skupiny západ starších žáků. Klání se zúčastní HBC Plzeň, TJ Snack Dobřany, Tatran Třemošná, HC Buldoci Stříbro a HBC Plzeň-Litice.

„Pořadí v základní části soutěže je už rozhodnuté. Vítězem se stalo družstvo HBC Plzeň. Postoupilo do finálového turnaje, který se uskuteční 23.-25. května v Českých Budějovicích. Na závěr turnaje ve Stříbře se uskuteční slavnostní vyhlášení této soutěže a týmy převezmou poháry," informoval o dalším programu vedoucí mládeže Buldoci Stříbro Václav Šůcha.