Na hokejovémapě Tachovska se objevil nový oddíl. Ve Stříbře budou od nové sezóny hrát dvě mužstva. PůvodníHC Stříbro 06 a novým týmem jsou Buldoci Stříbro. Duší oddílu je Jan Šůcha. Právě s ním jsme si povídali o vzniku klubu a plánech do budoucna.

Co vás vedlo k tomu, že jste založili nový oddíl?

Loni se s výstavbou lední plochy založil oddíl HC Stříbro 06, kde konečně našli uplatnění někteří stříbrští hráči, kteří do té doby pendlovali po celém okresu. Stříbro 06 ale bylo složeno převážně ze zaniklého M. Záchlumí. Naše představa o fungování oddílu byla ale jiná.

Jaká?

Chceme dát příležitost hlavně mladým, ale pro ně nebylo v klubu místo. Nefungovalo to podle našich představ. Nechtěli jsme ale zbytečně narušovat chod mužstva. Proto jsme rozhodli, já a několik stejně smýšlejících hokejistů, že založíme nový oddíl a budeme to dělat podle našich představ.

Ty jsou jaké?

Chceme dát šanci mladým, talentovaným hokejistům, kteří dosud neměli tu možnost a nebo hrají hokej někde jinde. Chceme stáhnout naše kluky třeba z Plzně, kde hrají stejnou soutěž za plzeňské oddíly. Máme v plánu věnovat se mládeži. To je ovšem odvislé od toho, zda bude ve Stříbře ledová plocha.

Teď se vrátíme k vašemu vzniku. Proč název Buldoci?

Chtěli jsme se odlišit od HC Stříbro. Abychom i my měli v názvu HC by nebylo asi optimální. Většinou se třeba do názvu dává nějaké zvíře, tak jsme se shodli na Buldoci Stříbro.

Co kádr. Máte ho už pohromadě?

Tak ano. Jezdíme už také na led. Sehráli jsme v Tachově turnaj, kde jsme skončili druzí. Je ještě doba dovolených, takže jsme nebyli kompletní. Kluci, co nastoupili, si atmosféru v týmu pochvalovali, což je pro nás důležité. S jejich výkonem jsem byl maximálně spokojený. Mluvíte o spokojenosti. Hráče chválíte.

Znamená to, že také tým povedete?

Ano, budu hrající trenér. Vloni jsem si udělal licenci a v budoucnu bych chtěl trénovat i mládež.

Myslíte, že je to optimální řešení. Hrát a ještě koučovat tým. Nebude vám chybět nadhled ze střídačky?

Není to určitě nejideálnější řešení. My se zatím rozhodli takto. Než tam mít člověka, který tomu nerozumí, tak to je horší než lepší. Kluci to pak od takového trenéra neberou. Tréninky si uděláme. V tom není problém. Při zápase je lepší, když na té střídačce stojí nehráč. My jsme si toho vědomi, ale zkusíme to.

Co očekáváte od vaší premiérové sezóny?

Myslím si, že bychom mohli soutěž odehrát do třetího místa. Maximálně spokojený bychom byli, kdyby jsme ji vyhráli. Kádr na to je. Máme slušný základ, jehož tahounem je Petr Staněk, v současnosti nejlepší hokejista na Tachovsku.

Kde sháníte finance. Máte pokrytou sezonu?

Finanční prostředky je dnes těžké shánět. Nejsou ještě žádné výsledky, takže sponzoři váhají. Nemám ale obavy, že bychom dostatek prostředků na pokrytí sezóny nesehnali.

Kde budete hrát domácí zápasy?

V Tachově. Pokud ale bude místní zimák v provozu, tak chceme hrát doma.

Kdy zahájíte oficiálně přípravu na sezónu?

My už trénujeme. V Tachově máme led každou středu. Je léto, doba dovolených, ale nás jezdí sedmnáct. Z toho mám velkou radost. Žádné mužstvo ještě trénovat nezačalo. V současné době se stále hovoří o neúčasti HC Tachov v KP I. třídy.

Nepřemýšlíte do budoucna, že byste tuto soutěž hráli?

Nevím, kdy to bude, ale chceme tým připravit pro účinkování ve vyšší soutěži.

Co říkáte na tuto kauzu?

Je to velká škoda. Hráli jsme to sezónu a myslím si, že jsme ji neodehráli špatně. Tam se zkrátka nedohodli určití lidé. Jinak, my jsme byli připraveni hrát opět za Tachov, ale k dohodě nedošlo. V současné době je to pase a já už směřuji práci k tomutu týmu.