V dalším utkání Regionálního přeboru II. třídy v ledním hokeji se na ledě Zimního stadionu v Tachově představily dva týmy, které uzavírají průběžnou tabulku soutěže. Černý Petr zůstal stříbrským hokejistům, kteří odjížděli s prohrou 9:4.

Domácí měli vynikající vstup do utkání a už ve 38. vteřině vedli ve vlastním oslabení zásluhou Beleše. Hosté bojovali, ale když snížili na rozdíl jedné branky, Tachované hned kontrovali a udržovali si slibný náskok. Po druhé části hry už nebylo o vítězi pochyb.

HC Tachov - HC Stříbro 06 9:4. Třetiny: 4:3, 3:0, 2:1. Branky a nahrávky: 1. Beleš (Šmejkal, Bolonin), 6. Beleš (Bolonin, Klíma), 9. Báča (Morgenstein), 14. Morgenstein (Klíma, Lešňanský ml.), 21. Lešňanský ml. (Kůstka), 24. Šmejkal (Morgenstein), 34. Bolonin (Kůstka), 41. Beleš (Šmejkal), 49. Klíma (Šmejkal, Beleš) - 7. Velich (Sasz), 10. Turek J., 18. Velich, 46. Rataj (Průša). Rozhodčí: Daněk - Fillinger, Švagr. Vyloučení: 5:4, navíc Macák (Stříbro) 5 minut + osobní trest do konce utkání. Využití: 3:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 25.

Tachov: Otava - Černý, Kůstka, Lešňanský, Klíma, Šmejkal, Morgenstein, Báča, Lešňanský ml., Bučan, Beleš, Bolonin. Trenér Šín.

Stříbro 06: Kolena, Šaman - Krištofovič, Macák, Šmolík, Rataj, F. Turek, Velich, Hrad, J. Turek, Průša, Sasz, Matys, Polák. Trenér Kanta.

„Hráči od začátku druhé třetiny plnili zadané úkoly a vyvarovali se chyb z první třetiny pramenících ze zbytečné zbrklosti a občasné hráčské naivity. Velkou posilou je bez debat návrat Honzy Klímy, kterému vypršel disciplinární trest. Oproti předchozím rokům působí převážně v útoku a to je hodně znát,“ řekl k utkání trenér vítězů Robin Šín.