Čeští hokejisté ve středu z Tachova odjeli na turnaj do německého Füssenu. „V Tachově jsme měli tři trénovací dny. Dva tréninky denně absolvovali kluci na ledě a potom na suchu k tomu přibylo ještě atletické zapracování," sdělil Deníku manažér týmu, olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa David Moravec.

Národní tým devatenáctiletých pobýval v Tachově od neděle a zázemí si velice pochvaloval. „Jsme tady velice spokojeni. Zázemí na sportovištích nám plně vyhovuje, dobré je i ubytování, navíc to nemáme z hotelu na zimní stadion daleko a správa sportovišť nám vychází maximálně vstříc," pochvaloval si podmínky Moravec.

V bavorském Füssenu, městě v podhůří Alp a poblíž známého zámku Neuschwannstein, odehrají čeští hokejisté turnaj se stejně mladými soupeři z Německa, Slovenska a Švýcarska. „Je to přípravný turnaj, devatenáctka ještě nemá svoje Mistrovství světa, a tak hraje po celý rok turnaje, které jsou jakýmsi mezikrokem k další věkové kategorii, ke dvacítce," vysvětlil manažér reprezentace.

Mezi výběrem, který od neděle do úterý trénoval v Tachově se podle Moravce najde řada talentovaných hokejistů, kteří by mohli navázat na české hokejové úspěchy. „V každé generaci jsou nadějní hráči, je ale třeba je včas podchytit, chytit jak se říká příležitost za pačesy. Nemůžou usnout na vavřínech. Teď ještě jsou ve věku, kdy čerpají zkušenosti a přichází k nim možnosti. Je na nich, jak se rozhodnou je využít," doplnil Moravec.

Ten sám má kromě olympijského zlata z Nagana titul Mistra světa z let 1999 a 2001. V roce 2000, při dalším českém zlatu, chyběl. Kromě vedení reprezentace U19 David Moravec stále ještě aktivně hraje druhou ligu v Karviné. Na návrat mezi elitu – tak jako řada jeho vrstevníků – tento devětatřicetiletý útočník nepomýšlí. „Do extraligy se vracet nebudu, zdravotně i časově mi to vyhovuje tak, jak je to v současné době nastaveno," řekl Deníku.