Hokejistům Tachova se letos nedaří. Bohužel ani trochu. A nic na tom nezměnilo ani další domácí představení, které se odehrál na tachovském zimním stadionu v rámci 10. kola krajské ligy. Tachov v něm hostil výběr Chebu, který patří k předním týmům karlovarské části spojené krajské ligy. A na ledě to bylo znát. Od samého začátku. Tedy téměř.

V úvodní třetině se totiž tachovští hráči s favoritem ještě drželi. Inkasovali až na konci první třetiny, když se čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou prosadil hostující Jan Strýček, jenž využil přihrávky spoluhráče Šafaříka. Jak Chebští první třetinu zakončili, tak tu druhou také zahájili – gólem. Už po dvou minutách hry se totiž prosadil Martin Stecker a navýšil náskok svého týmu na 2:0. A když o chvíli později přidal třetí branku hostů Račanský, bylo už s tachovskými nadějemi na jakýkoliv bodový zisk vážně zle.

Chebští se pak v prostřední části hry ještě třikrát trefili a do kabin před závěrečnou částí zápasu odcházeli s pohodlným náskokem 6:0. Ve třetí třetině se tachovští hokejisté sice dvakrát čestně prosadili, ale bylo to spíš jen malé světýlko na konci tunelu, které naznačilo jakousi naději na přijatelnější skóre.Tu však definitivně uťali střelci Chebu, kteří přidali dalších šest branek a nakonec slavili další tři body za vysoké vítězství 12:2.

Další zápas hrají Tachované už v sobotu, kdy od 18 hodin nastoupí venku proti Kaznějovu. Pokud Tachov s týmem ze severu Plzeňska uspěje, tak přeruší třízápasovou sérii bez výhry a sníží manko právě na předposlední Kaznějov na rozdíl dvou bodů.

HC Tachov – HC Stadion Cheb 2:12 (0:1, 0:5, 2:6)

Branky a nahrávky: 43. Fidler (Čadek, Kubeš), 57. Vávra (Kubeš) – 20. Strýček (Šafařík, Truhlář), 22. Stecker (Gabriel), 23. Račanský, 33. Šafařík (Hlavatý, Strýček), 34. Bečvář (Krutina), 36. Musil (Pokuta), 41. Musil (Vápeník), 44. Musil (Krutina), 49. Šafařík (Hlavatý), 50. Vápeník, 51. Stecker, 51. Hlavatý (Račanský, Beer).

Ostatní výsledky 10. kola: HC Baník Sokolov B – Apollo Kaznějov 1:5, Trstěnice – HC Domažlice 5:15, Čerti Ostrov – Meteor Třemošná 8:11, Mariánské Lázně – HC Klatovy B 5:13, HK Rokycany – Nejdek (tento duel se hraje až 16. ledna 2019).