O víkendu se hrálo předposlední kolo okresního přeboru II. třídy ve fotbalu. Nepřízeň počasí a podmáčený trávník v Maršových Chodech nedovolily 12. kolo odehrát kompletní. Zápas Hr. Částkov – FK Tachov B byl odložen na středu od 13.30 hodin. Překvapením je jen těsná výhra lídra s Lomem a debakl Chodovky, i když pro její příznivce už to takové překvapení není. Lázně a ani záchlumský Motor nedokázaly doma skórovat. Bez jednoho nesehraného utkání padlo 24 branek a to hlavně zásluhou Boru, který nadělil Chodovce osmičku. Kompletní statistiky nemůžeme uveřejnit, jelikož jsme neměli do uzávěrky k dispozici fakta z některých zápasů.

Vedoucí mužstvo soutěže se hodně natrápilo s Lomem. Domácí šli sice rychle do vedení, ale Lomští stačili stejně rychle odpovědět Stecem. Pak se obě mužstva až do 82. minuty v koncovce doslova „trápila“. Povinné tři body pak lídru soutěže zajistily branky Piklů (3:2).

V Damnově se představila Planá a také v tomto zápase se rozhodovalo v jeho závěru. Favorit vedl od 67. minuty a když domácí dokázali pět minut před koncem vyrovnat a zdálo se, že dojde k dělbě bodů. Plánští ale mají kanonýra Bůžka, jenž potrestal chybu damnovské obrany a zajistil hostům tři body (1:2).

Kokašičtí nedokázali potvrdit dovezené body z Lomu a na domácím trávníku podlehli překvapení podzimu Sulislavi. Pod Krasíkovem se hrálo dramatické utkání a nezaujatý divák musel být spokojený. Domácí neudrželi po přestávce jednobrankové vedení, když Sulislavští naplnili svou normu čtyř vstřelených branek a odvezli si tři body (2:4).

Záchlumský Motor s koncem podzimní části ubírá na obrátkách a tentokrát ho v nedbalkách nachytaly Kšice. Domácí nedokázali ani jednou překonat obranu soupeře a to Kšičtí už od 14. minuty hráli bez vyloučeného Šetlíka. Hostům se dokonce i v oslabení podařilo vstřelit branku a odvezli si překvapivě plný bodový zisk (0:1).

V Lázních hledají kanonýra, ale jejich snaha je marná. Domácí vyšli naprázdno a lépe na tom nebyla ani rezerva stříbrského Baníku. „Střelci“ obou celků se už pravděpodobně uložili k zimnímu spánku a tak se necelá padesátka diváků gólu nedočkala. Lázeňská obrana v čele s gólmanem Sedleckým sice „pracuje“ velmi dobře, o poznání hůře se ale daří domácím v útočné fázi. Pro Konstantinky je to další nepříjemná ztráta na domácím trávníku (0:0).

Mizérie Slavoje má své pokračování a vedení chodovoplánského fotbalu vzhlíží ke konci podzimu. Domácí inkasovali na vlastním trávníku debakl, na který si nevzpomínají ani ty největší pamětníci. Borští mladíci si s chutí zastříleli a nebýt jejich zbytečných „výstřelků“ tak by mohli být s koncem poloviny soutěže spokojeni (1:8).

Do kompletního výčtu dvanáctého kola chybí nesehrané utkání Hr. Částkov – FK Tachov B (17. 11. od 13.30 hodin, Maršovy Chody).

Ohlasy a fakta najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.