Druhé kolo Krajské soutěže skupiny A v Ledním hokeji přineslo HC Tachov výhru nad mužstvem HC El Toro. Domácí zvítězili jednoznačně 5:0.

V elitní skupině na sebe narazili loňští finalisté. Stejně jako ve finále byl úspěšnější domácí Tachov, který loňský ročník vyhrál. „Od letošní sezony hraje tým bývalého Touškova pod novým názvem HC El Toro. Očekával se tedy vyrovnaný zápas. Nám se ovšem v průběhu léta podařilo výrazně posílit a omladit kádr. Doplnili ho obránci Stanislav Vávra s Eduardem Šimůnkem a útočníci Martin Čadek, Martin Pouska a zůstal i již loni hrající Jaroslav Hřebík. Hřebík s Šimůnkem ovšem zároveň hostují v lize juniorů v Klatovech a juniorka hrála souběžně zápas v Litoměřicích. Martin Pouska zde vykonává funkci asistenta trenéra, proto se v prvním domácím zápase bez nich musel trenér Brzobohatý obejít," přiblížil pohyb kádru manažer HC Tachov Petr Vrána.

Omlazení kádru bylo znát na ledě od úvodní buly. Tachov byl aktivnější a rychlejší a hráči El Tora si od počátku museli pomáhat fauly, které domácí několikrát v přesilovce potrestali. První gól padl v šesté minutě, kdy na trestné lavici pykal hostující Hucl a Čadek po střele Schickera uklidil puk do branky. Obraz hry byl stále stejný, a i když se Tachovu příliš nedařila kombinace, přesto byli častěji na puku a soupeře prakticky nepustil do vlastní obranné třetiny. Další nabídnutou přesilovku sice Tachov nevyužil, ale těsně po jejím skončení v osmé minutě se individuálně prosadil Schicker. Uběhla pouhá jedna minuta a Tachov navýšil náskok na 3:0, když puk v brankovišti po akci Malého a Dlouhého dorazil do sítě Mucha. Ve 13. minutě se prosadil v přesilovce Bolonin.

Po první přestávce Tachov ubral na obrátkách. Hlavně se stále nedařila kombinace, ale soupeř naštěstí podnikal pouze ojedinělé výlety většinou zakončené nepřesnou střelbou nebo střelami, které zlikvidoval gólman Hliboký. „Ve 20. minutě předvedli krásnou kombinaci Schicker s Čadkem a ten předložil gólovou přihrávku před branku Švagrovi, který se nemýlil. Další góly ve druhé třetině nepadly a týmy se za stavu 5:0 pro domácí odebraly do kabin," konstatoval manažer.

Třetí třetina nenabídla příliš vzruchu, Tachov nedokázal využít ani přesilovku 5:3 a několik šancí pochytal gólman Fric. Domácí kontrolovali hru a soupeře opět nepustili do útočné třetiny.

„Spokojeni můžeme být s plným bodovým ziskem bez obdrženého gólu, nikoliv ovšem s herním projevem mužstva. Nedařila se kombinace, kazili jsme hodně přihrávek. Ze sedmi přesilových her jsme využili pouze dvě. Pozitivní je vychytaná nula hned v prvním zápase, ale nutno přiznat, že hosté gólmana Hlibokého příliš neprověřili. Z nových posil se v zápase zatím představili Martin Čadek a Stanislav Vávra, další tři hráči hráli s juniorkou Klatov v Litoměřicích. Ovšem v následujícím zápase už bude kádr kompletní. Další utkání hrajeme opět doma, a to v neděli 11. října od 16.30 hodin s týmem Sokol Malá Víska. Srdečně zveme všechny příznivce hokeje," dodal Vrána.

HC Tachov A – HC El Toro 5:0
Třetiny: 4:0, 1:0, 0:0. Branky: 6. Čadek (Schicker), 8. Schicker, 9. Mucha (Dlouhý, Malý), 13. Bolonin (Malý), 20. Švagr (Čadek, Schicker). Přesilovky: 1:7. Využití: 2:0. Diváci: 15.

Tachov: Hliboký – Vávra, Klíma; Lešňanský, Bolonin; Čadek, Schicker, Švagr, Skácel; Malý, Dlouhý, Sluka, Mucha. Trenér: M. Brzobohatý.