Ve třetím kole Krajské soutěže skupiny A Plzeňského kraje v ledním hokeji hostil HC Tachov mužstvo HC Město Touškov a po dramatickém průběhu skončilo utkání 3:3.
Oba týmy nastoupily bez dvou opor základního kádru. „My se museli obejít zraněného Davida Schickera a pracovní povinnosti měl Jan Klíma. Proto trenér Brzobohatý tentokrát zvolil variantu hry na tři kompletní útoky a dvě obrany," řekl Deníku manažer HC Tachov Petr Vrána.
Utkání bylo od začátku vyrovnané, žádný z týmů se nedokázal v první třetině prosadit. „Zatímco čisté gólové šance Touškova likvidoval gólman Hliboký, naši útočníci spíše šance zahazovali střelbou přímo doprostřed plastrónu hostujícího gólmana, přestože na ně několikrát zívala otevřená branka," posteskl si manažer.

Góly začaly padat až ve druhé třetině a k potěšení hrstky diváků to bylo do branky Touškova. Ve 20. minutě se trefil Raba. Dvě minuty na to po pěkné kombinaci Dlouhého a Malého prvně jmenovaný nezaváhal – 2:0. Hosté přesto stále hrozili rychlými brejky a gólman Hliboký musel být ve střehu.

„V polovině utkání střídal trenér Brzobohatý gólmana, aby dorostenec Petr Procházka poprvé v novém ročníku zakusil zápasové tempo. Procházka se prezentoval spolehlivými zákroky a vše vypadalo pro domácí velmi nadějně. Skóre mohl navýšit Šmejkal, který ovšem tvrdou ranou zazvonil o levou tyč Gabrlíkovy brány," komentoval střídání gólmanů a další události na ledě Vrána. Stav 2:0 pro domácí trval do 38. minuty, kdy po krásné kombinaci už jednou zmiňovaných Dlouhého a Malého to byl tentokrát Malý, který krásnou střelou zužitkoval výborně načasovanou přihrávku – 3:0. Domácí měli i další šance, agilní Dlouhý nastřelil horní tyč soupeřovy branky. Nic nenasvědčovalo tomu, že by utkání mělo skončit jinak než vítězstvím Tachova. Ve 41. minutě, tedy čtyři minuty před koncem utkání, se soupeř poprvé prosadil. Gólman Procházka zastavil dvě střely, ovšem na dorážku Šandy, na kterého obrana úplně zapomněla, už nemohl dosáhnout.

„Místo toho, aby jsme soupeře, který byl na dně fyzických sil, přebruslili, se hráči přizpůsobili jeho tempu a to byla voda na mlýn Touškova. Bohužel se probudil nejlepší hráč hostů, Daniel Šanda, se zkušenostmi z ligových soutěží i ze zámoří, a po jeho další akci o 90 sekund později už to bylo jen 3:2. Ani s tím se však Šanda nespokojil. Ve 44. minutě ujel obraně po levém křídle, prostřelil Procházku a upravil na konečných 3:3," popsal kritické chvíle tachovský manažér.

„Bohužel se nám nepodařilo udržet hráče, o jehož střeleckém potenciálu jsme věděli a hlavně jsme nedokázali hrát svojí hru. Opět jsme se přizpůsobili tempu soupeře, místo toho, abychom využili fyzické převahy, kterou jsme měli," viděl příčiny nečekané remízy Vrána.

HC Tachov – HC M. Touškov 3:3
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:3. Branky: Raba, Dlouhý, Malý – Šanda 3. Rozhodčí: Daněk – Matys, Kubík. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 35
Tachov: Hliboký (21. Procházka) – Černý, Lešňanský, Bolonin, Švagr – Raba, Beleš, Šmejkal, Malý, Dlouhý, Mucha, Báča, Martinec, Salač. Trenér M. Brzobohatý.