Krajská soutěž Plzeňského kraje skupiny D v ledním hokeji přinesla v pátém kole dramatický souboj dvou sousedů z dolních pater tabulky. Rezerva Chotíkova hostila jednoho ze dvou zástupců Tachovska v této soutěži a porazila bezdružické Kohouty 6:5.

Vyrovnaná první třetina byla ve znamení gólmanů. Domácí Suda i bezdružický Kocourek svá mužstva několikrát podrželi. Strážce svatyně hostů kapituloval v závěru třetiny po střele Masničky. „Škoda, že mladý Seknička neproměnil nájezd po perfektním vysunutí Řezníčkem,” povzdechl si vedoucí týmu J. Bezdružice Petr Kalista, který musel po přestávce spolknout hořkou pilulku.

„Utekl nám začátek druhého dějství. Domácí dvěma trefami utekli na 3:0. Nejprve se trefil Malata 2:0 a po té zvyšoval Kotroun 3:0, když se červenal Kocourek,” popsal klíčové okamžiky vedoucí Jiskry. Kohouti se ale i přes nepříznivý stav nevzdávali a zpět do zápasu je dostali Kamínek, jenž snížil bombou na 3:1 a v zápětí se prosadil i Seknička junior - 3:2. „Bohužel v samém závěru třetiny jsme se nevyhnuli chybě v obraně a Masnička měl snadnou úlohu,” posteskl si Kalista, jehož tým prohrával 4:2. Odhodlání hostů poprat se ještě o výsledek dostalo vážnou trhlinu hned na začátku závěrečné třetiny. Bezdružičtí obránci propadli na útočné modré a Kocourek byl proti nájezdu Fryčka bezmocný - 5:2. Domácí přidali v přesilovce Masničkou šestou branku a zdálo se být rozhodnuto. Jiskře se ale podařilo kontrovat Houdkem a jeho branka odstartovala nápor Kohoutů. Suda se najednou ocitl v ohni střel. Vychytal Sekničku ml. a ve vyložené pozici zaváhal Cvrček. Pešek se však už trefil a snížil na 6:4.

Domácí znejistěli a s vypětím všech sil odvraceli útoky hostů. M. Velich, Mojžíšek ani Seknička st. chotívského gólmana nepřekonali. Minutu před klaksonem prostřelil chotíkovského gólmana Kamínek a domácí byli na ručník. Závěrečná powerplay přinesla jen další šance M. Velicha a opět Kamínka, vyrovnat však už Kohouti nestihli. Jiskra tak po prohře spadla na dno tabulky.

„Utkání by více slušela remíza. Bohužel jsme nezachytili úvod druhé i poslední části a závěrečný nápor přišel dost pozdě. I tak jsme mohli na remízu dosáhnout. Koncovka je stále naší velkou slabinou a děláme zbytečné chyby v obranné činnosti” shrnul stručně utkání vedoucí Jiskry Petr Kalista.

HC Chotíkov B - J. Bezdružice 6:5

Třetiny: 1:0, 3:2, 2:3. Branky: Kamínek 2, Houdek, Velich, Seknička junior. Diváci: 15.

Jiskra: Kocourek - J. Velich, Semerád - M.Velich, Řezníček - Kamínek, Pešek, Houdek - Seknička ml., Seknička st., Ryneš - Petřina, Kalista, Cvrček.