Říjnový debakl z lázní už hokejisty Plzně tolik nepálí. V nedělním utkání 24. kola extraligy totiž dokázali skolit Energii Karovy Vary 4:1 a po pěti zápasech bez výhry slavili zase tříbodový zisk.

„Konečně jsme zlomili neúspěšnou sérii. V nadprůměrném utkání, v báječné atmosféře a před vyprodanou halou,“ pochvaloval si plzeňský trenér Marian Jelínek. „Poprvé jsem také pocítil, že souboj Plzně a Varů je derby jak má být,“ říkal kouč.

Indiáni také duel rozehráli s obrovskou chutí a od druhé minuty vedli, když rychle využili hned první přesilovku. Straka udržel puk v útočném pásmu a Vlasák po přihrávce Bomersbacka skóroval do odkryté branky.

Zlomové momenty strhujícího zápasu ale přišly až v jeho polovině. To oba celky hrály v přesile o dva muže. Jenže zatímco domácí Pöpperle a před ním trio Straka, Benák, Modrý se ubránilo, hosté tolik štěstí něměli. Bomersback zavěsil poté, co mu zpoza branky nabil Straka. A nejlepší hráč na ledě záhy přidal sám třetí gól. Po brejku přelstil Mensatora kličkou do bekhendu.

Že na plzeňském kontě zůstávala dál nula, je zase zásluha Pöpperleho, který ve druhé třetině čelil celkem 19 pokusům Varů. „Docela jsem si zachytal,“ říkal gólman. „Nejhorší bylo oslabení tři na pět a potom ještě pár dalších.“

V 46. minutě sice nedůslednost domácí obrany potrestal Kumstát, ale nic dalšího už mistři nepřidali. Naopak v závěru Bomersback po sólu zpečetil výhru modrobílých. Epizodou tak zůstalo i neproměněné trestné střílení Vlasáka za stažení Adamského v šanci.

„Byli jsme u všeho o krok pozadu, výhra Plzně je zasloužená,“ uznal trenér Pavel Hynek, který Energii vedl teprve ve druhém utkání.

Plzeň nyní čekají tři zápasy u soupeřů. Ten první už v úterý na ledě Sparty. Podpořit indiány do Prahy vyrazí i jejich fanoušci.

Plzeň – Karlovy Vary 4:1

Muž zápasu: Straka. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1. Branky a nahrávky: 2. Vlasák (Bomersback, Straka), 29. Bomersback (Straka), 32. Straka (O´Brien), 58. Bomersback – 46. Kumstát (Tribuncovs). Rozhodčí: Mikula, Polák – Jindřich, Kreuzer. Vyloučení: 7:8, využití: 2:0. Diváků: 8222.

Plzeň: Pöpperle – Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Modrý, Benda, O'Brien, Dobrovolný, Dresler – P. Vostřák, Straka, Adamský – Bomersback, Vampola, Tvrdík – Hvila, J. Kovář, Adamský – Scofield, Heřman, Dvořák. Trenér: Jelínek.

K. Vary: Mensator – Němec, Tribuncovs, Dobroň, Prošek, Mucha, Hájek, navíc od 40. min. Parýzek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Skladaný – Hluchý, Pech, Pletka – Kuběna, Dej, Zaťovič. Trenér: Hynek.