Dva góly Šmejkala pomohly Tachovu k výhře

Tachov - Krajská soutěž v ledním hokeji pokračovala další kolem.

4.3.2014

Vedoucí celek elitní skupiny Krajské soutěže Plzeňského kraje HC Tachov hostil v patnáctém kole Holýšov a po boji zvítězil 4:2.
Po delší pauze se představili doma borci HC Tachov, kteří měli za sebou nepodařené utkání v Klatovech, kde podlehli jednomu z místních týmů Horní Lukavice 6:3. Cíl pro utkání byl tedy jednoznačný, zlepšeným výkonem naplno bodovat a uhájit vedení.
Cíl začali domácí naplňovat hned od prvního střídání, kdy se po 17 vteřinách hry trefil M. Černý a domácí se ujali vedení. Hosté zpočátku působili bezradným dojmem a v pohodě hrající Tachované postupně navyšovali svůj náskok. V čase 8:48 předvedl krásný individuální průnik Šmejkal a blafákem nedal hostujícímu Fichtlovi v brance šanci. Ve 14. minutě zužitkoval perfektní přihrávku Dlouhého dobře postavený Švagr a domácí ukončili první třetinu se stavem 3:0 a vyhnali Fichtla z branky. Nahradil ho Griga.

Druhé třetiny jsou největší bolestí domácích a bohužel ani tento zápas nebyl žádnou výjimkou. Tři vyloučení v sérii za sebou znamenala narušení souhry a najednou to byli hosté, kterých byl plný led. Domácí se pouze bránili. Naštěstí veškeré snahy hostujících útočníků dlouho mařil výborně chytající Hliboký, který měl i dvakrát štěstí, kdy po střelách Matějovského zazvonila boční i horní tyč branky.

Třetí vyloučení v řadě přineslo zároveň i zkorigování stavu, kdy po přihrávce Laurenčíka skóroval osamocený Herajt. Hosté povzbuzeni brankou pokračovali v dobrém celoplošném napadání. Domácí nebyli schopni založit postupný útok, hra se rozpadla na sérii individuálních akcí. Dvě minuty před koncem třetiny přihrál Mucha na modrou volnému Šmejkalovi, jenž se opřel do puku a i když mu střela nesedla podle představ, trefil se po ledě k levé tyči a překvapil holýšovského gólmana Grigu. Po siréně šla mužstva do kabin za stavu 4:1.

I když o přestávce se snažil trenér domácí nabudit k lepšímu výkonu, znovu už nezopakovali výkon z první třetiny. Hosté dobře napadali a nutili domácí k chybám. V čase 42:51 dokonce hostující Mika dorážel puk do prázdné brány poté, co Hliboký zlikvidoval předchozí tři střely, ale tento hráč zůstal na brankovišti zcela nepokrytý. Schylovalo se k dramatu, ale naštěstí o půl minuty později fauloval hostující Matějovský a Tachov měl hrát přesilovku téměř až do konce utkání. Jenže přišel i faul Lešňanského na Laurenčíka a utkání se odehrávalo 4 na 4. To ovšem stačilo, aby se Holýšov nedokázal nadechnout k závěrečnému náporu a ani pokus o power-play už nepřinesl změnu skóre.

„S plným bodovým ziskem jsme spokojeni. Bohužel neodehrajeme celé utkání konzistentně a vysoký počet vyloučených hráčů narušuje hru do té míry, že nejsme schopni utkání sehrát kombinačně až do konce. Obávám se, že v play-off by takový výkon mohl znamenat brzký konec," řekl k utkání trenér domácího celku Marek Brzobohatý.

HC Tachov- HC Holýšov 4:2
Třetiny: 3:0, 1:1, 0:1. Branky: Černý, Šmejkal 2, Švagr – Herajt, Mika. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. Diváci: 100.

Tachov: Hliboký – Šmejkal -Klíma, Bolonin – Lešňanský – Mucha – Černý – Martinec; Dlouhý – Raba – Švagr; Schicker – Beleš – Báča.