První finále play off krajské soutěže v ledním hokeji skončilo smírně. HC Ves Touškov El Toro hostil HC Tachov a remizoval 2:2.

V úvodu byla iniciativa na straně domácích, kteří měli mírnou převahu. Vyjádřili ji ve třetí minutě vedoucí brankou Sedláčka. Tachov se postupně osměloval a vyrovnání přišlo v páté minutě po individuální akci Malého, který ji zakončil tvrdou ranou příklepem a nedal Viletovi šanci.

Ve druhé třetině hosté postupně přebírali iniciativu. Velkou šanci poslat Tachov do vedení měl Malý, ale kotouč mu na poslední chvíli před už prázdnou brankou Vilety domácí obránce odrazil. „Touškov hrál při naší zvýšené aktivitě nečistě, ale ani jednu z nabídnutých přesilovek se nám nepodařilo využít," litoval nabídnutých šancí manažer Tachova Petr Vrána.
Mírnou převahu si hosté udrželi i v závěrečné třetině. Domácí kontrovali rychlými výpady, Hliboký v brance Tachova ale předváděl spolehlivé zákroky.

„Hra měla rychlý spád a hokej splňoval parametry finále soutěže, necelá devadesátka diváků se dobře bavila. Touškovští opět zastavovali naše útoky jen za cenu faulů, ale ani další tři přesilovky se nám nepodařilo využít," litoval tachovský manažer. Radost mu ale ve 38. minutě udělal Malý, který si pohrál s obranou i gólmanem Viletou – 1:2. O dvě minuty později ale přišlo vyloučení Bolonina a domácí přesilovku Šandou využili – 2:2. Ač měli tachovští do konce utkání k dispozici další dvě přesilovky, ani jednu se nepodařilo využít a utkání skončilo remízou 2:2. Rozhodovat se bude tedy na ledě Tachova v pátek 17. dubna od 18.30 hodin.

„Soupeře jsme zaskočili dobrým pohybem po celé ploše a v utkání jsme měli od páté minuty mírnou převahu. Bohužel se nepodařilo využít ani jednu z osmi přesilovek, což se ukázalo jako klíčové. Touškov má po celou sezonu přesilovku vynikající. Hráče jsme na to upozorňovali, ale přesto se nám nepodařilo tu klíčovou ubránit a vytvořit si tak lepší pozici do odvety. S průběhem utkání a výkonem týmu jsme spokojeni. V domácím prostředí se pokusíme získat titul vítězstvím v základní hrací době a nepřipustit dramatické nájezdy," dodal Vrána.

HC Ves Touškov El Toro – HC Tachov 2:2
Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1. Branky a asistence: 3. Sedláček (Bárek), 40. Šanda (Kalina) – 5. Malý, 38. Malý. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 24.

Tachov: Hliboký – Klíma, Schicker, Bolonin, Beleš, Mucha, Hřebík, Šmejkal, Malý, Martinec, Sluka, Lešňanský, Švagr. Trenér Brzobohatý.