Hokejové derby v elitní skupině Krajské soutěže skončilo velkým překvapením. „Rozjetý" Tachov nezvládl roli favorita a s okresním rivalem HC Buldoci Stříbro prohrál na domácím ledě nečekaně 0:3.

Stříbrští udrželi v první třetině stejně jako Tachov čisté konto a taktická bitva měla pokračovat i v dalších minutách zápasů.
Zatímco hosté nadále drželi nulu vzadu, Tachov se musel dvakrát sklonit před střelci soupeře.
Kdo z domácích příznivců čekal v poslední části obrat byl zklamán a Buldoci se tak postarali o největší překvapení.

„Domácí, nabuzeni do zápasu na správnou notu, jelikož v minulé sezoně si na nekvalitním ledě ve Stříbře mnoho neužili, se v tomto zápase neprojevili jako správní „rafani". Zpočátku se ovšem zdálo, že by se mohlo blýskat na lepší časy. Opak byl ale pravdou. My v tomto zápase tahali za delší konec provazu a pěknými brankami drželi otěže zápasu ve svých rukách," komentoval dění na ledě zjevně spokojený trenér Buldoků Pavel Bobr a na adresu soupeře si přihřál polívčičku.

„Tachovští, ačkoli mohou využívat tréninkových hodin nepočítaně v jejich pěkném hokejovém stánku, museli uznat, že na okolních zimácích sporadicky trénujícím Buldokům to opravdu vychází. V závěrečné třetině jsme ještě upevnili svoje vedení, zápas pak dovedli do vítězného konce a pomohli gólmanovi Packanovi k jeho letos prvnímu shot-outu."

HC Tachov – HC Buldoci 0:3
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Branky: 23. Sládek (Körtvely), 24. Šůcha (Dráždil, Staněk), 42. Staněk (Šůcha). Vyloučení: 6:5. Diváci: 158.

Tachov: Hliboký – Klíma, Bolonin, Lešňanský, Sluka, Vávra, Malý, Martinec, Beleš, Dlouhý, Skácel, Schicker, Čadek. Trenér: M. Brzobohatý.

Buldoci: Packan – Holák, Dráždil, Šůcha, Sládek, Červenka, Mašek, Staněk, Houdek, Körtvely, Polívka. Trenér: P. Bobr.

Odehraná utkání: HC BULDOCI – HC Holýšov 3:2 (1:1, 0:0, 2:1);- HC K Plzeň – 5:4 (2:1, 2:0, 1:3); – HC Radobyčice 8:2 (2:0, 2:0, 4:2); – HC Nýřany 3:6 (2:1, 1:3, 1:2).