Hned dvě přípravná utkání proti sobě na tachovském hokejovém stadionu svedla Česká hokejová reprezentace žen do 18 let proti stejně starému výběru z Japonska. České reprezentantky před sebou rozhodně neměly lehkou úlohu. Jak bylo avizováno již před samotnými zápasy, Japonky hrají rychlý a útočný hokej, který ukázaly i v Tachově.

Pondělní zápas měl rychlý spád, více ze hry měl sice výběr z Japonska, skóre se ovšem otevřelo až ke konci druhé třetiny. Pro fanoušky České republiky se bohužel o první branku postaraly hráčky země vycházejícího slunce. Češky se sice snažily o vyrovnání, soupeř jim ovšem v tomto ohledu nedal šanci a po závěrečné siréně se odcházelo do kabin za stavu 0:4 pro Japonsko. Nejednoho diváka tento výsledek překvapil, na technickou a většinu času čistou hru Japonska byl ovšem krásný pohled.

V úterním zápase chtěl český výběr prohru svému soupeři jistě oplatit a utkání působilo již od začátku vyrovnanějším dojmem. Byl to ale opět japonský výběr, který se jako první radoval z branky, tentokrát již v druhé polovině první třetiny. Během druhé třetiny přidaly Japonky další dva góly a s Češkami to vypadalo podobně jako při prvním přátelském utkání.

Na začátku třetí třetiny maličkou jiskřičku naděje vykřesala Kristýna Hájková, která po nepřehledné situaci v brankovišti soupeře dorazila puk za záda hostující brankářky. První branka mladé reprezentantky sice nabudila, jejich soupeřky ovšem trestaly každou menší chybu a i kvůli tomu skončil druhý přátelský zápas v poměru 5:1 pro Japonsko.

Česká hokejová reprezentace se za svůj výkon ale vůbec nemusí stydět. Děvčata předvedla pěkný a srdečný výkon. Na technickou hru Japonek to ale tentokrát nestačilo.