„Utkání jsme si prohráli sami. Nevyužili jsme přesilové hry, často se nechali vylučovat. S takovou hrou nemůžeme myslet na play off,“ řekl zklamaný litvínovský kapitán Robert Reichel.

Od první třetiny se hrál tvrdý hokej. Branky ale začaly padat až ve střední části hry, kdy šla Plzeň dvakrát do vedení.

Třetí třetinu zahájili domácí při přesilové hře pět na tři, avšak byl to plzeňský tým, který hru jasně ovládl. Postupně skórovali Straka, Vlasák a Hvila – to bylo pro vývoj jednoznačně klíčové.

„Potřebovali jsme Litvínovu bodově odskočit a jsem rád, že se nám to tady díky šesti gólům povedlo. Pro mě to byl prestižní zápas, chtěl jsem se ukázat,“ řekl exlitvínovský bek v plzeňských službách Jan Benda, jenž si připsal v utkání tři asistence.

Litvínov – Plzeň 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)

Branky a asistence: 26. Černý (Pilař, Vopat), 54. Kubinčák (Trávníček) – 25. Adamský (Benda, Bomerback), 35. Modrý (Benda), 42. Straka ( Benda, Vampola), 49. Vlasák (Hvila, Straka), 52. Hvila (Heřman), 58. Dvořák (Hvila, Kovář). Rozhodčí: Jeřábek, Homola – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 10:7. Trávníček – osobní trest 10 min. Vopat – osobní trest do konce zápasu. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5085.

Litvínov: J. Hübl – Kroupa, Pilař, Skuhrovec, Punčochář, Švarný, Gureň, Kubát, Stříteský – Jánský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, Heinisch, Jenáček – Černý, Vopat, Trávníček – Bojer, Gerhát, Majdan. Trenér: Kučera.

Plzeň: Pöpperle – Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Modrý, Benda, Dresler, Dobrovolný, O´Brien – Vostřák, Straka, Vlasák – Bomersback, Vampola, Tvrdík – Hvila, Jan Kovář, Adamský – Scofield, Heřman, Dvořák. Trenér: Jelínek.