Z temného nebe se na zem snášely kapky deště a vločky sněhu. Ty přinesly štěstí hokejistům Stadionu, kteří se lépe popasovali s těžkými podmínkami tradiční konfrontace v nevšedním prostředí. První branku utkání vstřelil už v páté minutě chebský útočník Marek Konášek, jenž využil přihrávky spoluhráče Vojtěcha Šika, mimochodem asistenta trenéra extraligové Energie Karlovy Vary. O chvíli později bylo v táboře hostujících fanoušků, kteří do Stříbra dorazili, ještě veseleji. Rozhon nabil Proškovi a Kolář kapituloval podruhé.

Na další branku musely více než dvě stovky přihlížejících kolem mantinelů čekat až do poloviny utkání. Ke smůle klatovských bubeníků znovu inkasoval Kristián Kolář v kleci Klatov, jehož v čase 32:48 prostřelil Vladislav Vrtek. A když v úvodní polovině třetí třetiny přidal čtvrtý zásah Chebu aktivní Šimon Krutina, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Obzvlášť, když v poslední minutě dokonal bůra Václav Stejskal. Cheb v rámci Winter Classic vyhrál jasně 5:0.

SHC Klatovy - HC Stadion Cheb 0:5

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Třetiny: 0:2, 0:1, 0:2. Branky a nahrávky: 5. Konášek (Šik), 8. Prošek (Rozhon), 33. Vrtek (Šik, Krutina), 47. Krutina (Čejka, Vrtek), 60. Stejskal (Prošek, Konášek). Rozhodčí: Kraval - Rubáš, Hradil. Vyloučení: 6:7, navíc Petr Rozhon (Cheb) 5 + OK. Využití přesilových her: 0:1. Diváci: 250. Aréna: zimní stadion Stříbro (pod otevřeným nebem) / Stříbrský zimák. Sestava SHC Klatovy: K. Kolář (Mečl) - Walter, Pánek, Šilhán, Kremláček, Vajner, Houfek, Kovářík - Prokop, Matoušek, Kvasnička, Beníšek, Kaiser, Beránek, F. Kolář, D. Čech, Roubal, Ženíšek. Trenér: Michal Straka. Sestava HC Stadion Cheb: Kašpar (Tichon) - Stejskal, Kořán, Shikut, Troška, Šik, Iakhanov, Strýček - Šťastný, Filippenko, Čejka, Vrtek, Varvařovský, Fečo, Shafeev, Rozhon, J. Nekvinda, Krutina, Konášek, Prošek, Klíma. Trenér: Petr Nekvinda.

Univerzitní liga ledního hokeje (16. kolo): Black Dogs Budweis - Akademici Plzeň (hokejisté v modrých dresech) 3:4.