Postup do semifinále by byl pro Rudé Rozety historický úspěch. I když jde v play-off o střet po základní části třetích Rozet a šestých Buldoků B, tak úvodní duel čtvrtfinále vyhrál papírový outsider.

"Do play-off jsme šli se stejným složením mužstva, jaké jsme měli v základní části. V té jsme nad Buldoky vyhráli 4:3, ale oni na čtvrfinále obměnili tým. Na první zápas play-off si na nás připravili tahouny, kteří předtím nehráli," vysvětlil hokejista Rudých Rozet Tomáš Válek.

Rudé Rozety se při přesilovce nedostaly přes vlastní polovinu hřiště. "Soupeř nás tlačil, byl na nás nachystaný. My jsme neměli drajv, bojovnost. Hodně kluků podvědomě asi rezignovalo, protože věděli, že Buldoci nastoupí s hokejovějším mužstvem. My nejsme hokejoví, ale motokrosoví kluci," vysvětlil s úsměvem Válek.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

"Doufám, že do druhého utkání nastoupíme ve stejném složení a že opadne tréma, abychom postoupili do semifinále. Nic nevzdáváme," dodal Tomáš Válek.

Stříbrskou NHL hraje sedm týmů. Do play-off postoupila všechna mužstva s tím, že první po základní části si rovnou zajistil semifinále a týmy od 2. do 7. místa o něj bojují ve čtvrtfinále.

Utkání stříbrské Naší hokejové ligy (NHL) mezi HC Rudé Rozety (bíločervené dresy) a Úlicemi.
PODÍVEJTE SE: Motokrosaři si říkají Rudé Rozety a hrají NHL