Hokejové soutěže krajského přeboru I. třídy se příznivci na Tachovsku pravděpodobně nedočkají ani v nadcházející sezóně. Po optimistické zprávě předsedy řídící komise Miloslava Rudy, kterou přivezl z Plzně, o možnosti dodatečného přihlášení HC Tachov do soutěže, ale po reakci sekretáře a trenéra HC Tachov Robina Šína, počáteční nadšení opět opadlo. „V minulém týdnu jsem byl na dovolené v Bulharsku a i přes tento fakt se kemědostaly články o vyjednávání ohledně KP I. třídy a byl jsem velice překvapen.

K tomuto bych rád dodal, že s naším klubem zatím nejednal nikdo z vedení OSLH Tachov, ani pan Ruda a ani pan Chmelarčík. Z krajského svazu se na nás také nikdo neobrátil.“ Pozn. red.: V tomto ohledu byl tachovský sekretář mylně informován. Miloslav Ruda se ve zmíněném článku vyjádřil v tom směru, že se pokusí kontaktovat předsedu svazu a po dohodě s ním podniknou možné kroky.

K tomu zatím podle našich informací nedošlo. „My jsme se jako přední zástupce hokeje na našem okrese snažili o dohodu celou uplynulou sezónu, ale většina klubů se s námi nebavila. V současnosti již nemáme pro činnost mužstva v KP I. třídy v nadcházející sezóně kapacity,“ pokračoval tachovský sekretář. Podle něho by už neměl tým k dispozici kabinu a ani ledovou plochu na tréninky a utkání. „Vše je již obsazeno žákovskými družstvy a mužstvem „A“ pro KP II. třídy. Objednávku ledové plochy jsme odevzdávali P. Vránovi někdy v dubnu nebo květnu.

Nyní je už ledová plocha plně obsazená a netuším, kam bychom natěsnali aspoň dva tréninky 1,5 hodiny a aspoň 2,5 hodiny na víkendové utkání. Pan Vrána by asi musel být kouzelník,“ vysvětlil situaci Šín a dodal: „Také nemáme sponzora pro činnost tohoto mužstva. Hráči by si asi museli sami hradit dopravu na utkání mimo Tachov a odměny rozhodčím.“

Podmínky od města jsou podle Šína na dobré úrovni. Mohly by být ale prý samozřejmě i lepší, včetně pomoci při oslovování větších sponzorů nebo opravy a vybavení staré budovy zimního stadionu. „Všeho je mi velice líto. Okresní funkcionáři se probrali minimálně pět minut po 12. hodině … Někdo chce být asi hrdinou i po prohrané bitvě,“ řekl závěrem Šín.

Otevíráme diskusi na téma:

Proč se nehraje v Tachově KP I. třídy v ledním hokeji. Bylo jednání oddílů správné? Jak vidíte účast mužstev FK Tachov a nováčka B. Stříbro ve fotbalovém přeboru. Jak tipujete, že si povedou oba týmy v soutěži. Myslíte si, že vhodně posílily?