Další utkání krajského přeboru II. třídy v ledním hokeji mělo být podle papírových předpokladů jasnou záležitostí tachovského RABIDu.

Mužstvo J. Bezdružice ale bojovalo a vedlo 2:0. Stav utkání byl ve 26.45 minutě 2:2. Za tohoto stavu a v tomto čase odešli hráči J. Bezdružice z ledu a nadále odmítli v utkání pokračovat. Jejich rozhodnutí předcházela bitka, která se na ledě strhla a do níž se zapojili i hráči ze střídaček. Po ní už kapitán J. Bezdružice Karel Seknička ´odvolal´ mužstvo z ledové plochy. Od rozhodčího utkání K. Fillingera dostal 30 minut aby pokračovala Jiskra v utkání. To se nestalo a arbitr tak zápas ukončil za stavu 2:2.

„Až do ukončení utkání se hrál výborný hokej. V první třetině měli navrch naši hráči a to vyjádřili tentokrát i gólově. Dvoubrankové vedení mohlo být i vyšší pokud bychom proměnili i další šance. Hosté začali druhou třetinu agresivněji a svoji snahu přetavili na zasloužené vyrovnání. Až potud to bylo o hokeji. Další dění na ledě už režíroval nešťastný hlavní rozhodčí Filinger,“ vyjádřil se k utkání vedoucí mužstva J. Bezdružice Petr Kalista.

Jeho protějšek na střídačce RABIDu Jiří Němec k zápasu řekl: „Z naší strany došlo v úvodu utkání k podcenění soupeře. V době, kdy jsme vyrovnali a začali mít navrch, se strhla šarvátka. Musím konstatovat, že vznikla dost nepřehledná situace a že to rozhodčí nezvládl. Reakce soupeře byla neadekvátní. Takováto situace by neměla být důvodem odchodu hráčů z ledu a ukončení utkání.“ Podle vedoucího RABIDu došlo k paradoxní situaci, kdy bylo utkání ukončeno a Bezdružičtí si na ´svém´ ledě ještě zatrénovali.

Třetiny: 2:0, 0:2 nedohráno. Branky: 2. Kalista, 11. M. Velich – 23. Gabriško, 25. Bubenščikov. Rozhodčí: Fillinger – Skácel, Paťha. Vyloučení: 9:4. Diváci: 65.

JISKRA: Kocourek, Packan – Jan. Velich, M. Velich, J. Velich, Zahrádka, Soběslavský, Šmikniar, Seknička, Semerád, Houdek, Petřina, Kalista, Urbánek.

RABID: Otava – Priadka, Kostroun, Čermák, Záveský, R. Brzobohatý, M. Sedlák, Bubenščikov, Botoš, D. Sedlák, Ruda, Kára, Jiroušek, Křemen, Gabriško, Šujan.