Kdo v sobotu váhal, zda navštívit utkání krajského přeboru I. třídy v ledním hokeji Tachov – Břasy a nepřišel, mohl litovat. K vidění bylo vše, co k hokeji patří. Třešničkou na dortu pak bylo premiérové vítězství Tachovanů v tomto soutěžním ročníku. Na zimním stadionu v Tachově to sice už v šesté minutě vypadalo na další ´pohřeb´ pro domácí, když prohrávali 0:2, ale ty se neskutečně zvedli a nakonec svého soupeře deklasovali 11:6.

Více než stovka diváků tak opouštěla ochozy zimního stadionu nadmíru spokojena.

“Začátek utkání se nám moc nevyvedl. Prohrávali jsme 2:0, ale mužstvo ukázalo vnitřní sílu a dokázalo stav srovnat a do dalších třetin se prokázala kvalita tohoto týmu. Hráči vynikali bojovností, vůlí po vítězství a zásluhou toho slavíme vítězství,“ řekl Deníku hlavní trenér HC Tachov Marek Brzobohatý. Jeho kolega na tachovské střídačce Robin Šín byl samozřejmě s výsledkem také spokojený. „Samozřejmě výsledek je pro nás výborný, jen je ještě nutné pracovat na hře v obranném pásmu. Opět jsme inkasovali. Jsem moc rád, že jsme nepřistoupili, až na jeden výstup, na hrubou a někdy až nebezpečnou hru soupeře, který byl od poloviny utkání velice nervózní,“ chválil disciplinovanost svých svěřenců. „Jsem velice rád za výbornou diváckou kulisu. I to nás jistě podpořilo v našem úsilí a diváci hnali naše mužstvo za vítězstvím,“ dodal Šín.

Třetiny: 2:2, 4:2, 5:2. Branky: 9. Paroubek, 19. Staněk, 27. Staněk, 29. Malý, 36. Dlouhý, 37. Tinavský, 42. Dlouhý, 44. Dlouhý, 45. Dlouhý, 47. Paroubek, 55. Paroubek - 3. Hirman, 6. Skopový, 21. Skopový, 34. Skopový, 44. Hirman, 53. Skopový. Rozhodčí: Lokajíček - Martinec, Vintr. Vyloučení: 5:8, navíc Dlouhý (Tachov) 5 + OK a Aubrecht (Břasy) 5 + OK a následně TH. Využití: 2:2. Diváci: 132.

TACHOV: Šlajs - Fišr, Raba, Klíma, Tinavský, Dlouhý, Malý, Staněk, Bubenščikov, R. Brzobohatý, Brouzda, Sasz, Salač, Paroubek. Trenéři M. Brzobohatý a Šín.

BŘASY: Holý, Houška - Aubrecht, Vlček, Karas, Kovařík, Skopový, Hirman, Král, Kratochvíl, Doucha, Frey. Trenér Kára.