Tuto událost společně s kluby z nejrůznějších měst pořádá Českým svazem ledního hokeje a její hlavní myšlenkou je přilákat děti právě k lednímu hokeji.„Pro rodiče byla připravena prezentace klubu, děti si pak vyzkoušely suchý trénink, byly se podívat v tělocvičně a v poslední řadě zkouší své první krůčky přímo na ledové ploše pod vedením trenérů. Pokud se jim tady bude líbit, mohou přijít na nábor, který se uskuteční příští středu,“ vysvětlil za HC Tachov Pavel Hrůša. Jak dále dodal, pokud se malí zájemci naučí bruslit, mohou být předáni do základny, kde již trénink třikrát týdně včetně hracího dne.

Čtvrtečního Týdne v Tachově se zúčastnilo deset zájemců, což se může zdát jako malý počet, podle Pavla Hrůšy se ale určitě nejedná o špatné číslo. „Tachov je malé město, nedá se srovnávat například z Plzní, nebo z Karlovými Vary.

Proto jsme rádi, že přijde i těch deset dětí. Týdne hokeje, který se konal minulý rok v lednu se zúčastnilo dvacet dětí a patnáct z nich zde zůstalo. U těchto malých dětí je sice trochu problém s tím, že jsou jednou nemocné, pak jedou k babičce a podobně. Ale určitě jsme za takovýto zájem rádi,“ s úsměvem dodal Hrůša.