HC Tachov byl favoritem utkání a od úvodní buly to bylo na ledě okamžitě znát. První gól vstřelil již ve třetí minutě utkání Gustav Poncar po pěkné přihrávce Pavla Kubeše. Tachov hrál pohledný kombinační hokej a převyšoval soupeře ve všech činnostech. Náskok Tachova postupně navýšil v 5. a 10. minutě Martin Čadek. Do kabiny odcházela mužstva za stavu 3:0 pro domácí.

Pohledný hokej, který byl k vidění v první třetině, se bohužel ve druhé vytratil. Soupeř zcela změnil taktiku a místo otevřené hry se soustředil na úporné bránění i za cenu mnohých faulů, které vedly k přesilovkám Tachova. Bohužel, borci Tachova se nechali několikrát vyprovokovat k oplácení, a to vedlo k rozdrobení třetiny na sérii přesilovek a oslabení.

Tachovu se podařilo navýšit náskok, nejprve se trefil Standa Vávra ve 34. minutě a o tři minuty později Martin Čadek završil svůj hattrick. Za stavu 5:0 pro domácí se dočkal i soupeř a proměnil jednu ze svých přesilovek. Gól Sušice vsítil Petr Šašek. Na jeho trefu ještě vzápětí po 17 vteřinách odpověděl domácí Pavel Kubeš, který přidal ještě dvě asistence a na ukazateli skóre před druhou pauzou svítil stav 6:1 pro domácí.

Ve třetí třetině Tachov opět přidal a znovu předčil soupeře ve všech směrech. Gólovou tečku za utkáním zařídil domácí Poncar, který korunoval dobrý výkon druhým gólem. Tři asistence předvedl Valerij Chaljavin. Skvěle zachytal mladý domácí gólman Jakub Chlad.

Tachov se bodově dotáhl na sedmou Třemošnou a na šesté místo ztrácí již jen jeden bod. Další utkání v Domažlicích původně plánované na sobotu 20. ledna je odloženo pro termínovou kolizi mužstva Domažlic. Domácí příznivci uvidí HC Tachov opět v sobotu 27. ledna od 18:45, kdy do Tachova přijede jeden z favoritů soutěže, tým HK Rokycany.

(pv)