Přitom začátek utkání se velmi podobal tomu, který mohli hokejoví fanoušci vidět v duelu prvním. Tachov se díky trefě Čadka dostal do vedení již v první minutě, přesněji po dvaadvaceti vteřinách hry. Pro zajímavost – před týdnem překonal tentýž hráč gólmana klatovského výběru ještě o dvě vteřiny rychleji.

Zatímco v prvním vzájemném souboji ve vyřazovací části ale přišlo rychlé vyrovnání, to tentokrát nenastalo. Naopak. Druhou branku Tachova vstřelil ve dvanácté minutě Malý a outsider vedl na ledě soupeře už 2:0.

Jenže domácí v závěru první periody přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a zásluhou Topinky s Vizingerem dokázali skóre srovnat.

Ve druhé části pak rozjetí domácí třemi góly otočili skóre ve svůj prospěch. Trefa Kubeše z 36. minuty ještě dala tachovským hráčům naději. Stejně jako na začátku třetí třetiny kontaktní gól Čadka, specialisty na góly v úvodních vteřinách jednotlivých třetin. Jenže další branky Vizingera s Krsem byly pro tachovské borce definitivním hřebíčkem do pomyslné rakve. Tachov tak po boji prohrál 4:7.

„I když jsme prohráli, tak musím hráče za předvedený výkon pochválit. Takhle dobře jsem kluky ještě hrát neviděl. Hráli jeden pro druhého, bojovali a dodržovali předem stanovenou taktiku. A to i přesto, že jsme do Klatov jeli pouze s desítkou srdcařů. Myslím si, že to bylo naše nejlepší utkání sezony,“ řekl trenér tachovských hokejistů Miroslav Klapáč.

„Doplatili jsme však na inkasované góly v početní nevýhodě. Myslím si ale, že většina z těch faulů, které rozhodčí odpískali, ani nebyla. My jsme hráli v oslabení celkem desetkrát, zatímco soupeř jen dvakrát. Bohužel jsme v oslabení dostali tři branky,“ posteskl si trenér Tachova, který na otázku, jestli došly v závěru utkání jeho svěřencům síly, odpověděl zcela jednoznačně.

„To si nemyslím, naopak. Kluci soupeři fyzicky stačili. Na začátku třetí třetiny jsme ještě prohrávali 4:5, ale pak jsme znovu inkasovali v oslabení, a to utkání definitivně rozhodlo,“ uzavřel utkání s rezervou Klatov tachovský kormidelník.

HC Klatovy B - HC Tachov 7:4

Třetiny: 2:2, 3:1, 2:1. Branky a nahrávky: 15. Topinka (Kubeš), 20. Vizinger (Topinka), 23. Vondryska (Čuban, Rajal), 29. Kubeš (Babka), 35. Kubeš (Babka), 45. Vizinger (Valečka), 53. Krs (Vizinger, Vondryska) – 1. Čadek (Kubeš), 12. Malý (Jirků), 36. Kubeš, 41. Čadek. První zápas: 9:3. Konečný stav série: 2:0 (postupují Klatovy B).