Tachovští po venkovním vítězství nastoupili s vidinou postupu, ale počáteční nervozita jim trochu svazovala ruce. I když se hned ve druhé minutě trefil v přesilovce Lešňanský po asistenci Martince, výkon Tachova nebyl optimální a soupeř rychle ve třetí minutě vyrovnal Maškem. Na další gól se čekalo až do 10. minuty, Tachov se stále nemohl dostat do obvyklého tempa. V 10. minutě strhl vedení na stranu domácích Raba po krásné přihrávce O. Malého a uzavřel gólový účet první třetiny.

Druhá třetina se dlouho hrála bez gólů, domácí tým se stále nemohl dostat do herní pohody a trenér Brzobohatý borce Tachova mohutně na lavičce burcoval. V druhé třetině, ve 24. minutě, si roli nahrávače a střelce vyměnili Martinec s Lešňanským a prvně zmiňovaný zvýšil na 3:1. S tímto průběžným výsledkem se mužstva odebrala do kabin.

Až ve třetí třetině od samého počátku bylo vidět, že Tachov má herně i fyzicky navrch a prosadil se i gólově. Jednatřicátá minuta přinesla radost v podobě gólu Schickera, jemuž přihrál Raba, a který si s gólmanem hostí pohrál a skóroval po krásném blafáku. Šest minut poté přišla jedna z nejhezčích akcí zápasu, kdy po rychlém brejku Malý našel Rabu a ten nezištně přihrál Martincovi do prázdné branky. V tu chvíli bylo jasné, že tým Tachova jde jasně za svým cílem. Ve 43. minutě se pokusil ještě vývoj utkání zdramatizovat Matějovský, který se prosadil po přihrávce Polívky. Ale hráči Tachova nechtěli připustit žádné drama, Beleš projel celou obranou soupeře a „vykoupal" gólmana hostí, čímž stanovil závěrečné skóre v poměru 6:2.

Tachov postoupil do semifinále, kde se utká s vítězem z dvojice Ves Touškov – Horní Lukavice. Rozhodující čtvrtfinále této dvojice se hrálo v úterý po uzávěrce tohoto vydání.

O termínu semifinálových utkání budeme včas informovat.

HC Tachov – Holýšov 6:2

(2:1, 1:0, 3:1)

První zápas 3:0 ve prospěch Tachova, na zápasy 2:0, postupuje HC Tachov.

Branky a asistence: 2. Lešňanský (Martinec), 10. Raba (O. Malý), 24. Martinec (Lešňanský), 31. Schicker (Raba), 37. Martinec (Raba, Malý), 44. Beleš – 3. Mašek, 43. Matějovský (Polívka). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváků: 112.

Sestava HC Tachov: Hliboký – Černý, Klíma, Bolonin, Sluka, Lešňanský – Schicker, Beleš, Morgenstein – Malý, Raba, Dlouhý – Báča, Martinec, Mucha.

Petr Vrána