Takže už před nedělním utkáním v Klatovech s rezervou místního druholigového klubu bylo všem jasné, že letošní ročník soutěže zakončí Tachované na deváté, první nepostupové příčce tabulky. Ať už by ve městě pod Černou věží dopadli jakkoliv. A dopadli bledě…

I když polovinu zápasu se hosté, kterým z různých důvodu chyběla téměř polovina týmu (např. Bartoš, Šmejkal, Ďugel, Bolonin, Chaljavin, Jakubec, Janda, Čadek či Kubeš), drželi domácímu favoritovi na dostřel.

Na oba vedoucí góly Klatovanů v první třetině dokázali Fidlerem a Poncarem rychle odpovědět.

Kolem poloviny utkání sice dostali za necelých šest minut další tři branky, ale i v tomto případě ještě dokázal Benák snižující brankou minutu a půl před druhou přestávkou vykřesat naději na bodový zisk.

To trvalo do 52. minuty. Pak se Klatované rozhodli tajenku konečného výsledku rázně vyřešit a během dvou minut a šestnácti vteřin dvěma góly Pitela a jedním Čubana třikrát donutili tachovského brankáře Hlibokého vytáhnout puk ze sítě za svými zády.

Veleúspěšná výprava mladých atletických nadějí Baníku Stříbro ve Stromovce čítala čtyřiatřicet členů a přivezla si celkem jedenadvacet medailí.
Jedenadvacet medailí pro žactvo Baníku Stříbro

Poslední gól Vondrysky už jen navýšil další debakl borců z našeho okresního města.

Celková bilance HC Tachov v letošní základní části nejvyšší krajské hokejové soutěže se zastavila na pěti výhrách a patnácti prohrách.

Porazit dokázali dvakrát poslední Ostrov (venku 8:3 a doma 6:4), jednou zdolali na vlastním ledě Kaznějov (7:2) a Sokolov B (4:3) a venku pokořili Mariánské Lázně (3:1).

V tabulce skončili devátí.

HC Klatovy B – HC Tachov 9:3

Třetiny: 2:2, 3:1, 4:0. Branky: 8. Vondryska (Vizinger), 14. Pitel, 25. Krs (Pitel), 28. Pitel (Krs), 31. Vizinger (Vondryska), 52. Pitel (Hochman), 53. Čuban (Vizinger, Rajal), 54. Pitel (Krs, Babka), 59. Vondryska – 11. Fidler (Gažík), 16. Poncar (Gažík), 39. Benák (Gažík).

Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Moravec.

Vyloučení: 0:2. Využití přesilovek: 0:0. V oslabení: 0:1.

HC Tachov: Hliboký – Vávra, Benák, Karolík, Šimůnek – Hřebík, Gažík, Malý, Poncar, Vlach, Svoboda, Fidler, Fišer.

Ostatní výsledky 22. kola: Domažlice – Třemošná 8:5, Sokolov B – Ostrov 8:2, Cheb – Mariánské Lázně 14:1, Rokycany – Kaznějov 10:3.