Také třetí zástupce Tachovska v Krajské soutěži Plzeňského kraje vstoupil do play off skupiny C tím nejlepším způsobem. V prvním čtvrtfinále porazil HC Stříbro 06 mužstvo Spartak Škoda Sedlec 11:0.

Na ledě Kooperativy v Plzni  obě mužstva utkala po krátké přestávce po druhé. V základní části šlo o dramatický zápas, který měl rozuzlení až v závěru utkání (3:1). V play off neponechala favorizovaná „nulašestka" nic náhodě a po počátečním oťukávání se ve 12. minutě prosadil stříbrský Průša – 1:0. „Vypíchl puk obránci na modré a překvapil gólmana střelou pod horní tyčku," popsal jak se vedoucí trefa zrodila trenér Stříbra Václav Kanta.  Uběhlo  pár vteřin a Průša vybojoval kotouč po vhazování, přihrál J. Velichovi a skóre se měnilo znovu – 0:2. Domácí byli zjevně při chuti a M. Velich orazítkoval tyčku soupeřovy svatyně. Minutu před koncem první třetiny Rajchl nabil Polákovi a upravil stav po první třetině na 3:0. 

„Ve druhé části hry jsme zbytečně pod dojmem náskoku pustili Spartak do hry a ten si vypracoval několik vyložených brankových příležitostí, ale puk za záda gólmanů nedostal. Snahu soupeře pak utnuli ve 20. minutě Polák, jenž přihrál Saszovi a ten skóroval na 4:0," řekl k dění na ledě stříbrský kouč. Další čtyři minuty bylo před gólmanem Spartaku rušno a ten musel v tak krátké době třikrát kapitulovat – 7:0. Postupně se prosadili Polák, Rajchl a Sasz. Tím se gólová nabídka druhé třetiny uzavřela.

V poslední části hry Sedlec zcela rezignoval a nabídl Stříbru další gólové příležitosti. Za vhození hole na pronikajícího hráče bylo proti hostům nařízeno trestné střílení, které však kapitán Sasz neproměnil. V 37. minutě zvýšil na 8:0 J. Velich a vzápětí si devátým gólem zápasu stejný hráč zkompletoval svůj hattrick.  Ze strany domácích to ale nebylo všechno.

Minutu před závěrečnou sirénou se stačil zapsat dvěma góly M. Velich  a stal se tak střelcem jubilejního stého gólu sezony a odnesl si z ledu kromě gratulace spoluhráčů i prémii. Gólmani Stříbra Kolena a Šaman si připsali svými dobrými zásahy první vychytanou nulu v letošní soutěži.

„Soupeř tentokrát neměl svůj den. V dnešním zápase nám vyšlo vše, na co jsme sáhli. Ale o postupujícím rozhodne až druhé utkání. Spartak na domácím ledě určitě předvede hokej, který ho dovedl na čtvrtou příčku v základní části soutěže.  Takže zůstáváme při zemi a připravíme se zodpovědně na sobotní utkání," nepřeceňoval vysokou výhru Kanta. 

Odvetný čtvrtfinálový zápas se hraje v sobotu od 12 hodin na zimním stadionu v Třemošné.

HC Stříbro 06 – Spartak Škoda Sedlec 11:0 (3:0, 4:0, 4:0).
Branky: 12. Průša, 12. J. Velich (Matys), 14. Polák (Rajchl), 20. Sasz (Polák), 24. Polák (Rajchl), 25. Rajch, Polák), 28. Sasz (Polák), 37. J. Velich (Polák), 40. J. Velich (F. Turek ml.), 44. M. Velich (Sasz), 44. M. Velich (Sasz). Rozhodčí: Sýkora – Malá, Vintr. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 15.

Stříbro 06: Kolena, Šaman – Macák, Křelovec, Rataj, F. Turek, J. Velich, Rajchl, J. Turek, Průša, Sasz, M. Velich, Matys, Polák.

Zdeňka Kantová