Krajská soutěž Plzeňského kraje skupiny D v ledním hokeji pokračovala předposledním sedmnáctým kolem základní části. Stříbrská „nulašestka“ byla hostem druhého nejlepšího týmu soutěže HC Chotíkov B. Na ledě bylo znát, že se utkala nejlepší mužstva soutěže. Hrál se pohledný, rychlý hokej, který skončil výhrou lídra 6:4. Výborný výkon přes obdržené branky podali oba gólmani.

Úvod zápasu vyšel lépe hostům, neuplynula ani minuta hry a kapitán Sasz přihrál J. Turkovi – 0:1. V páté minutě měli výhodu přesilovky domácí, ale početní výhodu nevyužili a v jedenácté minutě inkasovali gól z hole J. Velicha – 0:2. Druhá třetina přinesla na led více nervozity. Na trestné lavici se vystřídalo sedm hříšníků a plynulost hry tím trpěla. Gólově se prosadili hosté, když přihrávku Sasze proměnil J. Velich – 0:3.

V osmnácté minutě byl vyloučen za faul loktem J. Velich, na trestné lavici se však ani nestačil ohřát. Oslabení hráčů v zelenobílých dresech využil domácí Malata a snížil na 1:3. Chotíkovští byli při chuti, po rozehraném buly upravil na 2:3 Silovský. Na ledě se přitvrdilo a domácí Fryček a Masnička byli vyloučeni za hrubost a napadení. Hosté nabídli domácímu týmu dvojnásobnou přesilovku. A do třetice byl za zdržování ve hře potrestán Rataj. Stříbrští se ubránili a do konce třetiny se ukazatel skóre neměnil. V poslední třetině zavelel k útoku ve 34. minutě kapitán nulašestky Michal Sasz, který zkušeně našel mezeru mezi betony domácího gólmana – 2:4.

Domácí hokejisté však nesložili zbraně a během několika sekund se štěstím snížili Rauchem 3:4. A drama vrcholilo. Na časomíře běžela 37. minuta a za podražení byl vykázán chotíkovský Masnička. Přesilové hry dokázal využít Muzikář, který se prokličkoval rozhozenou obranou a zvýšil na 3:5. O tři minuty později přidal svůj třetí gól na 3:6 J. Velich a připsal si na své konto hattrick. Emoce v posledních minutách zápasu gradovaly a trestná lavice „nevystydla“. Domácím se podařilo ještě snížit gólem Chmelíře – 4:6. Tímto stavem také dramatický zápas, který měl vše potřebné, skončil.

HC Chotíkov B – HC Stříbro 06 4:6

Třetiny: 0:2, 2:1, 2:3. Branky: 18. Malata, 18. Silovský (Masnička), 34. Rauch (Malata), 45. Chmelíř – 1. J. Turek (Sasz), 11. J. Velich (Sasz, J. Turek), 16. J. Velich (Sasz), 34. Sasz (J. Turek), 38. Muzikář, 41. J. Velich (Sasz, J. Turek). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 20.

Stříbro 06: Šaman – Macák, Rataj, F. Turek, J. Velich, J. Turek, Průša, Sasz, Muzikář, Matys, Polák.