V třiadvacetileté nominaci mladých talentovaných hokejistek nechybí ani Barbora Hrůšová, tachovská rodačka, která v klubovém světě obléká barvy zámořského středoškolského týmu Little Caesars 19U Girls.

Mistrovství světa žen do osmnácti let se koná od 6. do 13. ledna v japonském Obihiru a svěřenkyně trenéra Pavla Zuziaka včetně obránkyně Hrůšové by rády po třech letech čtvrtfinálových nezdarů nakoukly zpátky do elitní čtyřky a zabojovaly o zisk kýžené medaile.

Reprezentantky jsou třetím rokem zařazeny do nižší výkonnostní skupiny B, kde se utkají postupně se Švýcarskem, domácím Japonskem a silným Finskem. Dva nejlepší celky postoupí do čtvrtfinále, zbylé dva čeká série o udržení na dvě vítězná utkání.

Z vrchní skupiny A, kterou tvoří velmoci ženského hokeje Kanada, USA, Rusko a Švédsko, půjdou první dva týmy rovnou do semifinále. Celky na třetím a čtvrtém místě čekají čtvrtfinálové boje.

Již ve čtvrtek ráno čeká české hokejistky generálka před nedělním utkáním proti Švýcarsku (10.30 SEČ). V cestě za zvýšeným sebevědomí stojí silné Švédsko (utkání se hraje v 7 hodin našeho času). Tak co myslíte, podaří se českým reprezentantkám včetně Hrůšové vybojovat cenný kov?

Program českých hokejistek na MS v Japonsku – neděle 6. ledna 10.30: Česko – Švýcarsko, pondělí 7. ledna 6.30: Česko – Japonsko, středa 9. ledna 10.30: Finsko – Česko (časy dle středoevropského formátu, v Japonsku je o osm hodin více).