Jiskra na domácí tým nestačila

Plzeň - Hokej – Krajská liga Plzeňského kraje: HC Stříbro 06 – J. Bezdružice 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

3.3.2011

Krajská liga Plzeňského kraje: HC Stříbro 06 – J. Bezdružice 5:3Foto: Zdeňka Kantová

Krajská liga Plzeňského kraje skupiny C v ledním hokeji měla ve 22. kole na programu okresní derby mezi HC Stříbro 06 a J. Bezdružice. Úspěšnější byli domácí, kteří zvítězili 5:3.

Druhé klání okresních soupeřů mělo svou kvalitu. Domácí nastoupili v plné síle a proti oslabeným hostům byli mírnými favority. První útok HC byl kompletní, zatímco Kohoutům se rozpadl. Kanonýr Bottcher odešel a hned úvodu zápasu se navíc zranil Marek Kalista. Domácí zahájili utkání ve velkém stylu. Během dvou minut získali zásluhou Rataje a Velicha dvoubrankový náskok a zdálo se, že si Kohouti přijeli pro nakládačku. Stal se ale pravý opak. Nahrálo tomu i následné vyloučení Poláka, které potrestal Boček – 2:1.

Hostům se vrátilo sebevědomí a krátce na to Seknička po parádním průniku nedal Šamanovi šanci – 2:2. Kohouti nabírali tempo, ale pro zranění musel odstoupit Marek Kalista a údernost prvního útoku tak notně oslabila. Dobrý hokej se však hrál i po první pauze. Kohouti se „zvedali“ a zle zatápěli domácí obraně. Stříbrští ale využívali každou příležitost k zaútočení a tak na obou stranách vynikali pozorní gólmani. Hlavně jejich zásluhou byl stav stále nerozhodný. Reis vychytal J. Velicha, Sasze i Turka. Na druhé straně se neprosadili Sekničkové, Daliman a ani Boček. Až v poslední minutě chyboval na útočné modré Semerád a domácí Sasz při svém úniku se štěstím protlačil puk za záda Reise – 3:2. Gólově zahájili domácí i poslední třetinu. Na tvrdou střelou Polanky byl Reis krátký a domácí utekli opět o dvě branky – 4:2.

Kohouti se však nevzdávali. Tlačili se do útoku a opět přišli i šance. Domácí si sice jejich první lajnu pokryli, ale góly dávala druhá. Tak dotlačil puk za záda střídajícího Koleny opět mladý Seknička – 4:3. V tu dobu měli Kohouti blízko k vyrovnání, ovšem kapitán Seknička starší „zazdil“ dvě tutovky. Martin Velich bombou „setřelil“ Kolenu, ale dorážka Petřiny šla mimo. Co nedali hosté, domácí naopak proměnili. Po závaru před Reisem rozhodl z bezprostřední blízkosti Turek – 5:3.

„Bohužel i tentokrát jsme nenastoupili kompletní. Herně jsme se sice zlepšili, ale na Stříbro to tentokrát nestačilo. Rozhodnutí přišlo na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy jsme po hrubkách v obraně dvakrát inkasovali. Soupeř nám tak vrátil podzimní porážku a zaslouženě získal dva body,“ hodnotil utkání vedoucí J. Bezdružice Petr Kalista.