Bezdružičtí Kohouti na „domácím“ ledě prodloužili svoji vítěznou šňůru o další zápas. V Plzeňské lize skupiny C se utkali s Městem Touškov a zvítězili 7:2.

Se soupeřem v prvním vzájemném duelu Jiskra jen remizovala a tak si chtěla i napravit reputaci. Hrálo se ale třicet vteřin a Kocourek puk ze své sítě. Bezdružické obraně ujel hbitý Jansa a poslal hosty do vedení – 0:1. Domácí to však nezaskočilo a Daliman v zápětí využil přesilovku – 1:1. Chvíli na to se prosadil opět první útok Jiskry a Boček nekompromisně zavěsil – 2:1. Do konce třetiny ještě jednou zaúřadovala první lajna Bezdružic a kanonýr Bottcher zvýšil na 3:1. Hosté se v úvodu druhého dějství ještě jednou dostali na dostřel, když opět Jansa proměnil samostatný nájezd 3:2 a dál zlobili. Kocourek v brance Kohoutů se měl co ohánět, ale další puk za svá záda už nepustil. Na druhé straně, po pěkné akci celého třetího útoku, dorážel do prázdné branky Řezníček – 4:2. Jiskra využila i další početní výhodu, když se trefil Boček – 5:2. Hosté už věděli, že se nebude opakovat první vzájemný duel a jejich odpor polevil. Do třetí třetiny už nastupovali domácí uklidněni náskokem a během dvou úvodních minut dorazili touškovské docela. Nejprve opět první útok převedl parádní kombinaci na jejímž konci stál Boček – 6:2. Následně Mojžíšek projel celým kluzištěm, položil si i gólmana Netrvala a bez problémů zvýšil na konečných 7:2. Utkání se pak už jen v klidu dohrávalo.

„Začátek nám už tradičně utekl. Naštěstí se kluci vzpamatovali a nenechali zápas dojít tak daleko jako v minulém vzájemném souboji. Rádi bychom se i nadále udrželi ve vedoucí trojce. Těžké zápasy nás však teprve čekají,“ řekl k utkání vedoucí Jiskry Petr Kalista.

J. Bezdružice - HC Město Touškov 7:2 Třetiny: 3:1, 2:1, 2:0. Branky: Bottcher 2, Boček 2, Daliman, Mojžíšek. Diváci: 20.

Jiskra: Kocourek – J. Horna, Šmat – M. Velich, Semerád – Boček, Bottcher, Daliman – Seknička ml., Seknička st., Mojžíšek – Ryneš, Marek Kalista, Řezníček.

Hokejisté HC Stříbro 06 v dalším kole také nezaváhali a získali povinné body s posledním celkem průběžného pořadí.

HC Dolní Kamenice - HC Stříbro 06 2:6 Třetiny: 1:1, 1:2, 0:3. Branky: Velich 2, J. Turek 2, Průša, Šmolík. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:2. Diváci: 15.

Stříbro 06: Kolena, Šaman - Krištofovič, Macák, Šmolík, Křelovec, Rataj, F. Turek, Velich, Hrad, J. Turek, Průša, Sasz, Muzikář, Matys, Polák, Petr Pavel.

Petr Kalista