Odveta v krajské soutěži Plzeňského kraje s předposledním týmem tabulky Panasonic měla být pro hokejisty J. Bezdružice jen formalitou. Tomu ovšem napovídal průběh jen dvou třetin. V závěrečné se Kohouti spolu s pětadvaceti svými věrnými fanoušky nakonec obávali o vítězství.

Jiskra začala výborně. Její hráči nadlouho nepouštěli domácí z obranné třetiny. Vypracované gólovky však nedokázali proměnit. Výjimkou byl jen kanonýr Bottcher, jenž v desáté minutě prostřelil Kodýtka – 1:0. Další branka v síti domácích přišla v závěru třetiny. Po samostatném úniku zvýšil na 2:0 mladý Seknička.

Hned na úvod druhého dějství se po pěkné kombinaci celého útoku trefil Boček - 3:0. Zdálo se, že utkání spěje ke klidnému průběhu a je jen otázkou výše skóre. Opak byl pravdou. Střelcům Jiskry totiž zvlhl střelecký prach. Bottcher nastřelili jen tyčku, kapitán Seknička starší nedal sám před gólmanem a na to Boček přestřelil prázdnou branku. Nedáš, dostaneš se opět ukázalo jako neměnné pravidlo. Sedláček, čekající na modré, unikl pozornosti hostující obrany a sám proti Raisovi nezaváhal - 1:3.

Do poslední třetiny šli Bezdružičtí s napětím. Na hokejky hostů se vkrádala nervozita, kterou nezahnala ani druhá branka Bottchera – 4:1. Kohouti se neustále snažili zvýšit vedení ale zapomínali na zadní vrátka. Několikrát střídající Kocourek mužstvo podržel, když na něj najížděli sami obranou Jiskry zapomenutí útočníci domácích. Nakonec znovu Sedláček svou druhou brankou potrestal lelkující obranu Kohoutů – 2:4. A když se dvě minuty před koncem duelu se to samé povedlo i Svatošovi, začali se Kohouti bát o výsledek. Vybrali si oddechový čas a závěr zápasu už zvládli.

„Chtěli jsme předvést našim fanouškům kombinační hokej, pochopitelně vítězný. Některé kombinace byly až přehnané a i proto neodpovídal výsledek dění na ledě. Bohužel ve sváteční náladě se předvedla i obrana, zvláště v závěru utkání. Proto jsem rád, že jsme nakonec dotáhli zápas ke dvěma předpokládaným bodům,“ hodnotil utkání vedoucí J. Bezdružice Petr Kalista.

HC Panasonic – J. Bezdružice 3:4 Třetiny: 0:2,1:1,2:1. Branky: Bottcher 2, Boček, Seknička ml. Vyloučení: 7:5. Diváci: 30.

Jiskra: Reis (30. Kocourek) - Horna, Semerád – Řezníček, Šmat – Boček, Bottcher, Marek Kalista – Seknička ml., Seknička st, Daliman – Mojžíšek, Petřina, Martin Kalista – Ryneš.