Krajská soutěž Plzeňského kraje v ledním hokeji pokračovala ve skupině C dvanáctým kolem. Mužstva z Tachovska v konfrontaci se soupeři tentokrát neuspěla.

Hokejisté Bezdružic sehráli smolné utkání. Měli stálou převahu. neskutečně šancí, ale ze zápasu odešli pokořeni. Ráz utkání dala už dvacátá vteřina. Kanonýr Bottcher najížděl sám na Soukupa, ovšem přestřelil.

„Můžeme jen spekulovat, jak by zápas vypadal kdyby…, ale na to se nehraje. Fakta jsou však jiná,“ povtzdechl si vedoucí mužstva Jiskry Petr Kalista. Jiskra se tlačila do soupeřovi třetiny a obrana hostů nevěděla kam dřív skočit. Výborný Soukup držel hosty v zápase a když se povedlo Vrbovi prostřelit z ojedinělého protiútoku Kocourka, ukázal domácím jak vypadá správná produktivita – 0:1.

Také druhá třetina se odehrála za stálé převahy Kohoutů, ale branka pro ně byla jako zakletá. Soukup si poradil se všemi střelami, za to Kocourek lovil puk ze své sítě po střele Polívky – 0:2. Potom se konečně prosadil Bottcher, když chytře proměnil už několikátý nájezd na Soukupa– 1:2. Hosté ale vzápětí kontrovali Polívkou – 1:3. Do závěrečné třetiny domácí přeskupili síly a tlak ještě více zesílili. Na dlouhé minuty přišpendlili hosty k jejich brance ale kanonáda byla dlouho neúčinná. Až kapitán Seknička dotlačil puk za Soukupova záda – 2:3. Hosté ale v následujících minutách využili vyloučení M. Velicha a dvoubrankový náskok jim zajistil druhou trefou Vrba – 2:4. Do konce utkání zbývaly necelé dvě minuty a kolotoč v soupeřově třetině konečně gólově zakončil Boček – 3:4. Závěrečná powerplay Kohoutů branku nepřinesla a radost hostí neznala mezí.

„Zápas blbec. Škoda promarněných šancí. Naší hře tentokrát chyběla lehkost a někdy i štěstí. Toho si naopak užili hosté a bylo ještě podpořené výborným gólmanem. Jedeme dál, z porážky neděláme vědu a v Rokycanech proti Příkosicím chceme zaváhání odčinit,“ hodnotil zápas Kalista.

J. Bezdružice - HC Myslinka 3:4 Třetiny: 0:1, 1:2, 2:1. Branky: Boček, Seknička st., Bottcher – Vrba 2, Polívka 2. Rozhodčí: Tolar - Kotyza, Sýkora. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 12.

Jiskra: Kocourek – Šmat, Boček - M. Velich, Semerád – Martin Kalista, Bottcher, Daliman - Seknička ml., Seknička st., Mojžíšek - Petřina. Stříbrští ztratili šanci na dobrý výsledek v úvodní třetině, kterou hosté vyhráli 2:5. V dalším průběhu duelu se Stříbrští „drželi“, ale Panasonic dobře rozehrané utkání dovedl do vítězného konce.

HC Stříbro 06 – HC Panasonic 6:9 Třetiny: 2:5, 3:2, 1:2. Branky domácích: Hrad 3, Muzikář, J. Turek, F. Turek. Diváci: 15.

Stříbro 06: Kolena, Šaman - Krištofovič, Macák, Křelovec, Rataj, F. Turek, Velich, Hrad, J.Turek, Sasz, Muzikář, Matys, Polák, Kanta.

Příští kolo: HC M. Touškov – HC Stříbro 06 (SO 10.15 – ZS KOOP Plzeň), Č. Příkosice – J. Bezdružice (SO 10.30 – ZS Rokycany)