Jiskra skončila dvakrát na štítě

Domažlice, Plzeň - Lední hokej: Bezdružičtí Kohouti v posledních čtyřech zápasech neokusili pocit vítězství.

20.12.2013

Hokejisté Jiskry Bezdružice neprožívali v uplynulých dnech nejlepší období. Přesto, že jejich herní projev se stále lepší, výsledkově se jim v Krajské soutěži skupiny D nedaří. Kohouti nestačili na HC Staňkov (1:3) a ani Příkosice (4:7).

Soupeř ze Staňkova, který sestoupil z C skupiny, hrál kvalitní hokej a od počátku měl navrch. Jiskru v těchto chvílích držel gólman Reis. Látal, Blacký a ani Němec se mu na kobylku nedostali. Byl to naopak Houdek, který krátce po nevyužité přesilovce pohotově dorazil střelu Cvrčka – 0:1. „Když pak neproměnil sólo Böttcher a bombu Dalimana zlikvidoval gólman s typickým chodským jménem Baar, vydrželo naše vedení do konce třetiny," komentoval důležité momenty vedoucí Jiskry Petr Kalista.

Druhou třetinu začali domácí se zvýšenou snahou o vyrovnání. Obrana Kohoutů se ale bránila náporu, často s vypětím všech sil. Staňkovu se podařilo srovnat v polovině druhé třetiny Novým – 1:1. „Domácí pak trochu polevili a my se více dostávali před Baara. Bohužel se útočníkům střelecky nedaří a tak tutovky prošvihli Seknička, Houdek, Böttcher i Daliman, který neúspěšně absolvoval trestné střílení," řekl vedoucí.

Do poslední třetiny šla obě mužstva se snahou strhnout vedení na svou stranu. Kohoutům se však dařilo více zahřívat trestnou lavici než obranu soupeře a nabídli tak Staňkovu přesilové hry. Jednu z nich využil Hoffman – 2:1. „Kluci se nevzdávali, ještě se zvedli a byli to oni, kdo zle zatápěli domácí obraně. Daliman nastřelil tyčku, Kašpar netrefil prázdnou branku. Závěrečnou power play jsme zahráli tak vlažně, že naopak ještě inkasovali z hole Kapitána," žehral na špatnou koncovku Kalista.

V nabitém programu se po nepovedeném utkání se Staňkovem utkala Jiskra s tradičním soupeřem, Čechií Příkosice. Nástup do zápasu se Kohoutům povedl. Bomba Dalimana a houževnatost svátečního střelce Koutného 2:0 napověděly jak by mohlo utkání dopadnout. „Bohužel školácká chyba obrany téměř vzápětí pomohla Čechii do sedla. Hosté se začali prosazovat silovou hrou a brejky hbitého Baleje. Ten se dvakrát dostal sám před Reise, ten ho však vychytal," popsal průběh vedoucí Jiskry. Kohouti si varování nevzali k srdci a další třetina byla pro ně zdrcující, prohráli ji 0:4. Už ve druhé minutě vyrovnal Jan. Potom skóre otočil Šmolík. Obrat hosté dokonali v závěru třetiny, kdy běhen minuty Reis dvakrát inkasoval. Nejprve z hole Baleje a pak Komance – 2:5.

I poslední třetinu měla Čechie ve své režii. V přesilovce zvýšil Živný na 2:6 a nebylo už o co hrát. Kohouti sice také využili přesilovku, trefil se Vacata 3:6. Hosté znovu zvýšili vedení Vaníkem – 3:7. Poslední slovo ale měl kapitán Kohoutů Seknička který dotlačil puk za záda Černého – 4:7.

V Domažlicích proti neznámému soupeři jsme opět hráli dobrý ale bezzubý hokej. Branka soupeře je totiž poslední dobou pro naše střelce zakletá. Na Příkosice jsme si věřili. Chyběl sice kanonýr Böttcher, ale chtěli jsme získat všechny body. Byla to vždy vyrovnaná utkání, tentokrát ale přišel z naší strany ve druhé třetině tragický výpadek, prohráli jsme ji 0:4 a to už dlouho nepamatujeme. Bohužel, naše rychlé vedení hráče ukolébalo a zkušený soupeř toho dokázal využít. Po KO ve druhé třetiny se mužstvo už nezvedlo. Nezbývá nám než věřit, že hlavně střeleckou nemohoucnost co nejdříve zlomíme," pravil k nevydařeným zápasům Kalista.

20.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.