Mužstvo J. Bezdružice po slabším začátku stoupá v tabulce krajské soutěže Plzeňského kraje v ledním hokeji stále výše a v utkání sedmnáctého kola svou formu potvrdilo. Porazilo HC Město Touškov na jeho ledě 6:2.

Proti Jiskře stál soupeř, který se na závěr sezony posílil a byl dobře připraven na odpoutání se z nejspodnějších příček. Utkání začalo svižně, domácí si věřili, ale jejich „nadšení“ přibrzdil hned v první minutě Kamínek, jenž šikovně tečoval střelu M. Velicha – 0:1. Domácí se rychle oklepali a obrana Jiskry byla pod tlakem. Reis si ale čisté konto udržel a naopak, J. Velich dotlačil, po jednom z ataků, puk do sítě Netrvala – 0:2. Deprimovaný Touškov inkasoval třetí gól po pohotové dorážce Petřiny – 0:3. V závěru třetiny se ještě bombou od modré prosadil aktivní M. Velich – 0:4.

Do druhé třetiny vkročili Kohouti o poznání aktivněji než soupeř. Jiskra sice ztratila na chvíli „koncentraci“, když rozhodčí Lokajíček na popud domácích nepřipustil ke hře hned její dva hráče pro chybějící plexiskla. Jen co se hra Kohoutů srovnala ujel mladý Seknička a nedal Netrvalovi šanci – 0:5. Po chvíli šli domácí do čtyřech a ránu kanonýra Kamínka zastavila až síť – 0:6. Kohouti tak dohráli třetinu v pohodě.

Uspokojení a pohodu si Bezdružičtí přenesli i do poslední třetiny. Přišly další šance, Seknička starší se ocitl sám před gólmanem, stejně tak Kalista, který mohl hned dvakrát překonat Netrvala. Mojžíšek pak minul puk před prázdnou brankou. A tak trestali domácí. Nejprve obrana Kohoutů zapomněla na Turka který propálil Reise – 1:6. Pět minut před koncem stanovil konečné skóre Němec – 2:6. Závěr Kohouti dohráli s pozornou obranou a komplikaci nepřipustili.

„Domácí se snažili, ale nám vstup do zápasu vyšel stejně jako minule. Tentokrát kluci dokázali skóre nejen udržet ale navýšit ho až na rozdíl třídy. Soupeře tak rychle srazili na kolena. Bohužel, v poslední třetině už naši hokejisté pravděpodobně mysleli na další zápas. Zaskočil nás i rozhodčí, který náhle vyřadil dva naše hráče. Naštěstí se vše rychle vyřešilo a zápas kluci v pohodě dohráli,“ hodnotil vystoupení J. Bezdružice vedoucí mužstva Petr Kalista.

HC Město Touškov – J. Bezdružice 2:6

Třetiny: 0:4, 0:2, 2:0. Branky: Kamínek 2, M. Velich, Seknička jun., J. Velich, Petřina – Turek, Němec. Diváci: 15.

Jiskra: Reiss – Horna Semerád – M. Velich, Řezníček, J. Velich, Ryneš – Houdek, Kalista, Kamínek – Seknička ml., Seknička st., Mojžíšek – Řezníček, Štengl, Petřina.