Hokejisté Bezdružic vybojovali v základní části Krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny D účast v play off a ve čtvrtfinále narazili na jednoho z favoritů HC Chotíkov. První zápas dopadl podle předpokladů a „domácí" Kohouti" podlehli rezervě Chotíkovu 0:6.

„My jsme si postupem do play off splnili svůj cíl pro letošní sezonu a proti vysokému favoritovi neměli mnoho šancí na úspěch. Navíc před utkáním měl trenér Seknička problémy se sestavou, ve které chyběly opory Horna, Lacman, Koutný  a Houdek," poznamenal vedoucí J. Bezdružice Petr Kalista.
V

 plzeňské Kooperativa aréně i v neúplné sestavě ale začali Kohouti  bez bázně. Celou třetinu dobře bránili a s výborným Reisem v zádech  byli soupeři vyrovnaným soupeřem a několikrát nebezpečně ohrozili Sudu v kleci hostů. Ti šli do vedení v závěru třetiny po chybě obrany a Reis  kapituloval po střele Sládka – 0:1.

„Hosté chtěli rozhodnout ve druhé třetině a zapnuli naplno. Bohužel na jejich nevybíravé zákroky doplatili zraněním Cvrček a Štengl. Po té se na ledě  začalo jiskřit. Rozhodčí vylučovala  ve velkém a jednu chvíli sedělo na obou stranách trestné  lavice po třech hráčích. Vyspělejší hosté toho dokázali využít a rychle navýšil vedení na 5:0," popsal klíčové okamžiky vedoucí Jiskry. Za Chotíkov se postupně trefili Masnička, dvakrát posila z prvního týmu  Plíhal  a nakonec i Fišer.

Závěrečná třetina se dohrávala už jen na hrubý čas . Za hosty  upravil na konečných 0:6 Vít. Největší šanci domácích měl těsně před koncem kapitán Seknička, sám před gólmanem však  Sudu nepřekonal.

„Před zápasem jsme si nedávali mnoho šancí na úspěch, zvláště po neočekávaných absencích. Krok s Chotíkovem jsme drželi celou  první třetinu. Potom zkušený soupeř rozhodil naše hráče ostrými zákroky a pak neměl problém dotáhnout zápas do vítězného konce," řekl Kalista a dodal: „Odvetu sehrajeme  v neděli na Košutce od 17.15 hodin."

J. Bezdružice – HC Chotíkov B  0:6 (0:1, 0:4, 0:1).
Branky: 7. Vít (Lang), 19. Masnička, 20. Plíhal, 24. Plíhal (Lang), 29. Fišer (Veselý), 32. Vít (Skála). Rozhodčí: Škrdlíková – Janda, Mudra. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:3. Diváci: 20.
Jiskra: Reis – Řezníček, Semerád, Zwettler, Vacata, Kamínek, Seknička, Petřin, Cvrček, Kalista, Štengl.