Hokejisté bezdružické Jiskry měli v posledních dnec „našlapaný" program. V Krajské soutěži Plzeňského kraje skupiny D hostili v pátém kole HC Město Zbiroh B a v dramatickém utkání zvítězili 3:2.
„Zápas byl na poslední  chvíli přesunutý z malé plzeňské haly na hlavní ledovou plochu a mělo i diváckou kulisu. Velká hala nám nakonec   svědčila, když  jsme body vybojovali až v závěru vyrovnaného  utkání," poznamenal vedoucí Jiskry Petr Kalista.

Kapitán Bezdružic Karel Seknička přivedl na led pouze dvě pětky a proti kompletním třem formacím soupeře se domácím moc šancí na úspěch nedávalo. V úvodní třetině se hrál hokej nahoru, dolu  a před oběma brankami bylo rušno. Hosté s několika posilami z A mužstva měli více brankových příležitostí, zvláště Pichlík jich měl na holi několik. Bezdružický gólman Reis však potvrdil formu z posledních kol. Do vedení dostal Kohouty v závěru třetiny Houdek, který hbitě dorazil pokus Sekničky – 1:0. Ten mohl Kohouty poslat do vedení krátce před tím, ale z trestného nájezdu Štrunce nepřekonal. Stejně  úspěšný byl i brankář Jiskry,  když vychytal trestné střílení Pichlíka.

Druhou třetinu zahájili hosté drtivým tlakem a Bezdružice držel nad vodou gólman Reis. Opět vychytal nejlepšího hráče hostí Pichlíka a  vyřešil další ošemetné situace. Kapitán hostí Pichlík se přeci jen prosadil. Puk vybojoval na hranici regulérnosti v souboji se Semerádem a zúročil převahu – 1:1.

„Rozhodčí Kasl má asi zálibu v trestných nájezdech, a tak dal ještě hostům ještě jednu příležitost. Reis ale znova potvrdil své kvality," popsal důležitý moment utkání vedoucí Jiskry.
Závěrečná třetina byla vyrovnaná. Rozhodnutí přišlo až v jejím závěru. Před závěrečnou sirénou zavelel k útoku matador Jiskry Seknička a vybídl Cvrčka ke skórování –   2:1. Neuběhla ještě ani minuta a Koutný vybojoval puk, prostrčil ho Kašparovi, který nezištně nahrál Lacmanovi před prázdnou branku – 3:1. Hosté v úplném závěru upravili Hrdličkou na 3:2.

„Naše obavy ze soupeře se ukázaly jako opodstatněné. Body jsme ale zaslouženě vydřeli. Pochválit musím mladého Reise, který vychytal dvě trestná střílení. Tři trestná střílení v zápase to je také rarita," dodal k utkání Kalista.

J. Bezdružice – HC Město Zbiroh  B 3:2
Třetiny: 1:0, 0:1, 2:1. Branky: 13. Houdek (Seknička), 31. Cvrček (Seknička), 34. Lacman (Koutný) – 23. Pichlík, 45. Hrdlička (Štochl). Rozhodčí: Kasl – Kučera, Šmucerová. Vyloučení: 4:5. Diváci: 10.
Jiskra: Reis – Kuncl, Semerád, Zwettler, Vacata – Kašpar, Koutný, Lacman – Cvrček, Seknička, Houdek – Petřina.