Bezdružičtí Kohouti prohráli v prvním utkání play off krajské soutěže Plzeňského kraje s HC Město Zbiroh 2:4.
„Pro naše mužstvo bylo utkání novou zkušeností. Předtím se nikdy v zápasech play off neobjevilo a tak panovaly trochu obavy co to s námi provede. Navíc jsme hráli proti rozjetému soupeři, který poslední čtyři zápasy ve skupině zvládl bez ztráty bodu,“ popsal předzápasové pocity vedoucí mužstva J. Bezdružice Petr Kalista.
Smůla přišla pro Jiskru hned v prvních vteřinách zápasu, kdy musel pro zranění třísel odstoupit Kalista a rozpadla se tak první pětka. Stejně jako v minulých duelech s tímto soupeřem se na ledě odehrával hokej plný osobních soubojů. Hosté se zbavili nervozity jako první a vypracovali si několik brankových příležitostí. Pozorný Reis však změnu skore nepřipustil. Také domácí se dostali do několika slibných šancí ale gólman Štrunc byl také připraven. „V desáté minutě na modré fatálně chyboval zkušený M. Velich a Jandera nás potrestal,“ popsal vedoucí branku hostů vedoucí Jiskry. Branka posadila hosty na koně a první třetinu už Kohouty před Štrunce nepustili.
V dalším dějství domácí přidali a tlačili se do útoku. Nejdříve si sám před gólmanem neporadil Cvrček, ovšem vzápětí už se po přihrávce Houdka prosadil kanonýr Kamínek – 1:1. „Po vyrovnání to vypadalo, že se zvedneme. Bohužel Semerád „namazal“ hostům a Pichlík chybu potrestal – 1:2. Na kluky padla deka a mohli jen děkovat skvělému Reisovi, že se skóre do konce třetiny neměnilo,“ řekl k druhé části vedoucí Jiskry.
V závěrečném dějství stáhli domácí hru jen na dvě pětky. Ač se snažili výsledek otočit sebevíc na vítězství to nestačilo. Sebevědomí hosté chytře bránili a vyráželi do smrtících brejků. Dva z nich se jim podařilo přetavit v gólovou tečku. Nejprve Reise prostřelil kapitán M. Pichlík – 1:3 a o minutu později upravil na 1:4 Hošek 1:4.To už bylo nad psychické i fyzické síly Kohoutů. V poslední minutě tak kapitán Seknička už jen kosmeticky upravil skóre – 2:4.
„Se Zbirohem bývají vzájemná utkání velmi vyrovnaná. Jinak tomu nebylo ani dnes. Bohužel jsme sami svými chybami pomohli soupeři získat klid. I tak to nevzdáváme a v odvetě budeme o postup ještě bojovat. Potřebujeme však, aby se střelecky chytili zkušení hráči a zároveň se vyvarovat zbytečných chyb v obraně,“ dodal Kalista.
J. Bezdružice – Město Zbiroh 2:4
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2. Branky: Seknička sen., Kamínek – Pichlík 2, Jandera, Hošek. Diváci: 30.
Jiskra: Reis (Kocourek) - M. Velich, Semerád, J. Velich, Vacata, Řezníček, –Kamínek, Kalista, Houdek, Seknička ml., Seknička, Mojžíšek, Cvrček, Petřina, Koutný.