Kohouti si vyšlápli na lídra

Plzeň - Lední hokej: V Krajské soutěži skupiny D Bezdružičtí zdolali rezervu Omegy 5:3.

13.2.2014

Po prohře s Plzní 2000 (2:3) hostili hokejisté Bezdružic největšího favorita soutěže HC Omega Plzeň B. Kohouti se vytáhli a rezervu dokázali porazit 5:3.

„My chtěli odčinit porážku z minulého zápasu. Trenér Seknička pozměnil sestavu a to se ukázalo jako správný krok. Favorit sice nastoupil v nekompletní sestavě, ale to nic nemění na našem výkonu a nesporném úspěchu," podotkl k utkání vedoucí J. Bezdružice Petr Kalista.

Od úvodních minut se hrál výborný hokej. Akce se střídaly na obou stranách a gólmani si nemohli na nedostatek práce stěžovat. Jiskra představila v brance novou posilu a gólman Schilberger dokazoval v utkání své kvality. Zejména se vyznamenal při akci bratří Švátorů, kterým vychytal gólovku. Šance měli i domácí, Böttcherův únik zlikvidoval Pastuzsek, stejně ztroskotali na brankáři hostů Lacman i Kašpar. Schilberger pak podržel Kohouty při samostatné akci Lauka. Branka padla až téměř se sirénou, kdy se důraznému Lacmanovi podařilo dotlačit puk za Pastuszkova záda – 1:0.

„Lacman si ponechal střelecký apetit také do druhé třetiny a hned v první minutě vymetl pavučinku v kleci Omegy. To byl pro nás velmi dobrý vstup do třetiny," komentoval zdařilý úvod prostřední části hry vedoucí. Kohouti měli i další šance, ovšem úspěšný byl až Kalista.

„Po nevyužité dvojnásobné přesilovce si zpoza branky „vychutnal" zaváhání gólmana a zvýšil naše vedení už na 3:0," popsal další klíčový moment zápasu bezdružický funkcionář. Hokej měl zásluhou obou týmů stále výbornou úroveň a favorizovaní hosté přidávali na obrátkách. Bratři Švátorové tentokrát dotáhli svoji akci do konce a Luboš snížil na 3:1. Nápor hostů pokračoval a stejný střelec se zasloužil o kontaktní branku – 3:2. Další šance Omegy už Schilberger pokryl a Kohouti tak šli do poslední třetiny s jednobrankovým náskokem.

Hostům se ale hned v úvodu poslední části podařilo vyrovnat R. Švátorou a byli na koni. Zle zatápěli obraně Kohoutů, ovšem ta v čele s gólmanem obstála. V době tlaku Omegy přišel rychlý kontr dvojice Šmat, Böttcher a posledně jmenovaný parádně zakončil – 4:3. Hosté se nevzdávali a stále se tlačili do útoku. Jejich otevřenou obranu využil Horna a perfektní přihrávkou našel našlápnutého Koutného, který dal výsledku konečnou podobu – 5:3.

„Je dobře, že se kluci rychle oklepali ze zbytečné porážky v minulém kole a dokázali si, že dovedou hrát dobrý hokej. A když se podaří porazit vedoucí tým je to dvojnásob povzbuzující. Blíží se závěrečné boje, ve kterých půjde o lepší postavení do play-off. Věřím, že si formu podržíme i proti dalším týmům z čela tabulky," dodal spokojený Kalista.

J. Bezdružice – Omega Plzeň B 5:3
Třetiny: 1:0, 2:2, 2:1. Branky: Lacman 2, Böttcher, Kalista, Koutný – L. Švátor 2, R. Švátor. Diváci: 15.
Jiskra: Schilberger (Kocourek) – Semerád, Horna, Hlaváč, Řezníček, Vacata, Lacman, Böttcher, Šmat, Kašpar, Seknička, Houdek, Kalista, Koutný, Petřina.

13.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Z kroužkování orlů mořských na Tachovsku
6

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Plzeň – Nezaváhali. Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli už jedenácté utkání v řadě od začátku ligové sezony. V neděli doma porazili 3:0 Zbrojovku Brno, vedenou bývalým koučem Plzně Romanem Pivarníkem. O branky se postarali Krmenčík, Hořava a Kopic.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Síla přírody: ohořelé větve rozkvetly

Tachovsko - Slunečné počasí minulého týdne dalo přírodě možnost, aby ukázala svoji sílu.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.