"I když jsme měli tři čtyři hokejisty z druholigového Chebu, tak jsme nedokázali být rovnocennými soupeři některým týmům krajské ligy. Nejsme schopní poskládat kvalitní tým ani s Chebem. Jsem rád, že jsme postoupili do play-off, ale krajská liga má takovou úroveň, že nedokážeme hrát rovnocenné zápasy s lepšími soupeři. Příští sezonu bude Tachov pokračovat samostatně," řekl předseda HC Tachov Pavel Hrůša.

Budete pokračovat v krajské lize?
Myslím si, že ne. Pravděpodobně se přihlásíme do krajské soutěže skupiny A. Na krajskou ligu nemáme kvalitní hráče. Kluci, které jsme vychovali, hrají soutěž jinde. Ostatní hráči nejsou schopní tuto ligu hrát. Navíc neseženeme hráče, protože Tachov je daleko jak od Plzně, tak i od Karlových Varů.

Do play-off jste postoupili z osmého místa a ve čtvrtfinále vás vyřadil Nejdek. Proč jste po výsledku 3:12 z prvního utkání neodjeli do Nejdku k druhému duelu, a tudíž zápas skončil kontumačně 0:5?
Kvůli marodce. Zápas jsme chtěli odložit… Někteří hráči nám ale odřekli na poslední chvíli a kluci z Chebu také nejeli, protože měli zápas. Takže jsme se už nedali dohromady. Navíc jsme neměli gólmana, protože jeden byl zraněný a druhý pryč.

Máte už vytipované posily?
Na krajskou soutěž máme dost hráčů. Kvalita krajské ligy a krajské soutěže je podle mě nesrovnatelná. Krajská liga je podle mě skoro na úrovni druhé ligy, jde jen o to, že týmy, které ji hrají, nemají peníze, aby jezdily na utkání daleko. Rozdíl mezi druhou a krajskou ligou je fakt minimální. My nemáme hráče na krajskou ligu.

Na archivním snímku hokejisté Tachova ještě jako samostatný tým.
Stadion vypadl ve čtvrtfinále s Nejdkem. Druhý zápas prohrál kontumačně

Není pro vás zklamání, že okresní město Tachov nebude hrát krajskou ligu?
Není. Krajskou soutěž už jsme hráli. I finančně je krajská liga někde jinde, za rozhodčí zaplatíte čtyři tisíce. Dotace používáme na mládež. Krajská liga hodně zatěžuje rozpočet a návštěvnost na hokej v Tachově není velká a ani nevybíráme peníze za vstupné. Hokej v Tachově má nevýhodu, že jsme daleko od Plzně i od Varů, takže abyste přilákal hráče, musíte každému dát 15 tisíc za cesťák. Když si spočítáme náklady za celý rok, tak na to nemáme peníze.

Krajská soutěž je tedy levnější záležitost?
Určitě. Nejezdí se takové dálky. Navíc pokud nebudeme dostávat 20 gólů jako od Nejdku, tak kluci budou mít větší chuť hrát. Říkám: Hráče na krajskou soutěž máme, chtěli jsme zkusit krajskou ligu, ale nešlo to ani s posilami z Chebu.

Hokejisté Stříbra v utkání krajské soutěže skupiny A.
Buldoci uhráli remízu s Luby, Stadion je blízko vyřazení ze čtvrtfinále