M. Sasz zaznamenal hattrick

Plzeň - Hokej: Stříbrská Nulašestka se radovala z výhry, na „domácím" ledě v Plzni zdolala Vipers 6:3.

8.12.2014

V desátém kole Krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny B zažila stříbrská „Nulašestka" slastný pocit z výhry. Na domácím ledě porazili favorizovaný HC Vipers 6:3. Měrou vrchovatou se o překvapivé vítězství zasloužil kapitán Sasz, který vstřelil tři branky.

V plzeňské hale Kooperativy se skóre měnilo už v první minutě, přesněji ve 40 vteřině, kdy se po samostatné akci trefil Sasz. Stříbrští se ale z vedení radovali jen necelé čtyři minuty. Po akci Jelínka vyrovnal Jindra. Úvod zápasu tak vypadal na gólovou přestřelku, ale obě mužstva se už do konce třetiny i změnu stavu nezasloužili.

Do druhé třetiny vstoupili lépe favorizovaní hosté, kteří se v běžící 19. minutě zásluhou Süsse ujali vedení – 1:2. Také oni se ale z vedení těšili necelé čtyři minuty. Vyrovnávací branku vstřelil Turek – 2:2. Rozhodující moment utkání přišel ve 27. minutě. Nejdříve strhl vedení na stranu domácích Sasz a o 48 vteřiny překonal brankáře Křena opět kapitán Sasz a zkompletoval tak svůj hattrick – 4:2. Šokovaní hosté inkasovali po 35 vteřinách po páté, autorem branky byl Velich – 6:2.

V poslední třetině si domácí slibné vedení nejen pohlídali, ale Macák jen potvrdil vedení „Nulašestky" – 6:2. Hosté už jen kosmeticky Šlajerem upravili skóre.
„My tentokrát hráli s chutí, dařila se kombinační hra. Soupeře zaskočili brejky, na které odpovídal jen náhodnou střelbou, z které toho moc nevytěžil," viděl utkání trenér domácích Václav Kanta.

HC Stříbro 06 – HC Vipers 6:3
Třetiny: 1:1, 4:1, 1:1. Branky a asistence: 1. Sasz, 23. J. Turek (J. Velich, Rajchl), 27. Sasz (Rajchl), 27. Sasz, 28. J. Velich (J. Turek, Macák), 39. Macák (Průša) – 4. Jindra (Jelínek), 19. Süss (Herej), 41. Šlajer (Mašek). Rozhodčí: Lokajíček – Brand, Jelínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. Diváci: 13.

Stříbro: Šaman – Jahoda, Macák, Křelovec, Rataj, Velich, Rajchl, J. Turek, Průša, Sasz, Polák.

Zdeňka Kantová

8.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji.

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.