„Po dlouhé přestávce se naši nejmladší hokejbalisté dočkali turnaje. V sobotu 6. června přijeli k nám do Stříbra chlapci a dívky z minipřípravek Wolves Plzeň, HC Tachov a Snack Dobřany. Neodradila je ani předpověď počasí, která hlásila dešťové přeháňky i vytrvalý déšť. To se bohužel vyplnilo a tak nekrytá umělá plocha zavinila spoustu podklouznutí a pádů. Přesto byla k vidění řada pěkných akcí a branek. Ke spokojenosti trenérů Šůchy a Vacka jich hodně vstřelili také naši malí Buldoci,“ s potěšením hlásil za stříbrský klub Václav Peteřík.

V turnajovém hracím systému se nejprve utkal každý s každým a poté si to rozdaly ze vzniklé tabulky třetí tým se čtvrtým o bronzové a první s druhým o zlaté a stříbrné medaile. „Ty se opravdu udělovaly, stejně jako poháry a sladkosti díky sponzorským darům. Všichni malí účastníci z toho měli velkou radost,“ doplnil Peteřík.

A jaké bylo nakonec pořadí? Zvítězil papírový favorit Wolves Plzeň před domácími Buldočky a HC Tachov. Pomyslná bramborová medaile zůstala na podle dresů ´tmavý´ tým Snacku Dobřany a páté místo obsadil ´světlý´ tým stejného klubu.

Turnaj byl kvalitní prověrkou hokejbalových dovedností nejmladších hráčů HC Buldoci Stříbro, kteří tak nasbírali cenné zkušenosti pro svůj kvalitativní posun. Bude se jim to jistě hodit při přechodu do žákovské kategorie a třeba si pak také poslechnou pochvalné zhodnocení sezony jako jejich starší kolegové od jejich kouče Petra Němčáka.

Minipřípravka HC Buldoci Stříbro.Zdroj: Foto: archiv.

„Jarní část sezony nám skončila z již známých důvodů pandemie, ale rád bych se vrátil k podzimní části, zimní a jarní přípravě. Podzimní část jsme s nově vytvořeným týmem doplněným o mladší žáky a hráče přípravky zvládli na výbornou. Pokračovali jsme zimní přípravou v tělocvičně a třemi měsíci tréninku bruslení a hokeje na ledě. Počasí nám letos přálo a nemuseli jsme zrušit žádný trénink,“ liboval si Němčák.

„Hráči si ledu určitě moc užili. Jarní část jsme začali v tělocvičně, šlo nám hlavně o posílení, zrychlení a reagovat na změnu přechodu z bruslení na běhání. Na jaře jsme odehráli pouze jediný zápas a sezona byla z důvodu pandemie ukončena. Umístění v tabulce odpovídalo složení týmu, ale důležitější je, že jsme si hlavně zahráli. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za snahu a píli v trénincích. Jsem také rád, že po příchodu mladších hráčů jsme zůstali hlavně dobrá parta a panovala v týmu pohoda. Děkuji rodičům za podporu a přeji všem hlavně zdraví,“ uzavřel pozitivní zhodnocení doby nedávno minulé zkušený kouč, který už opět ordinuje svým svěřencům tréninkové dávky před novou sezonou.