Šestačtyřicet let dělala bez reptání svoji práci a zažila několik generací hokejistů pod širým nebem i uvnitř moderního zimního stadionu. Viděla spoustu důležitých a napínavých utkání i pohodové exhibice plné hokejových legend.

A co krásných krasobruslařských piruet a ladných tanců z povzdálí sledovala. Ale teď už přišel její čas a odstěhovala se z tachovského ´zimáku´ do Stříbra.

Řeč není o trenérce, zdravotnici, vrátné či jiné živé bytosti s blízkým vztahem k ´ledovým´ sportům.

Řeč je o nejstarší rolbě na přípravu ledové plochy ve flotile zimního stadionu v Tachově.

„Rozloučili jsme se se služebně nejstarší rolbou zvanou ´Máňa´ vyrobenou už v roce 1974. Do haly ji již nemůžeme pustit, ale bude sloužit dále jako záložní rolba na otevřeném kluzišti ve Stříbře,“ říká s trochou nostalgie v hlase ředitel příspěvkové organizace Sportovní zařízení města Tachova, pod kterou zimní stadion a jeho vybavení spadá, Petr Vrána.

Kus tachovské hokejové historie tak na červenožlutém nákladním autě odjel do třicet kilometrů vzdáleného městečka. Ale bez hokeje nezůstane. Místo hráčům HC Tachov v nejvyšší mezikrajské hokejové soutěži teď bude třeba od nové sezony ze zálohy fandit o stupínek níže stříbrským Buldokům…

Máňa na svůj ´ledový´ důchod odjela do Stříbra.Zdroj: fb HC Tachov