Hokejisté J. Bezdružice hostili na ledě ČEZ areny Č. Příkosice a prohráli vysoko 2:11.

Debakl od tradičního soupeře Kohouti rozhodně nečekali. „Bohužel individuální chyby a neskutečná laxnost se podepsaly na největší  letošní porážce," komentoval suše nepovedený zápas vedoucí týmu Jiskry Petr Kalista.

Do zápasu vstoupili lépe domácí.Do samostatného úniku obránce Semerád a zkušeně proměnil 1:0. Čechie  ale brzy srovnala Zikmundem. V dalších minutách byly k vidění šance na obou stranách. Kamínek ani Seknička gólmana Příkosic nepokořili. Vyznamenal se i Reis, když si poradil s nájezdem Baleje  a bombou Živného.

Ani začátek druhého dějství neavizoval krutou porážku Kohoutů. Po pěti minutách měli dokonce výhodu dvojnásobné přesilovky. „Bohužel se však ukázalo že tady byl začátek našeho debaklu. Po hrubé chybě na modré ujel rychlík Balej a Reis neměl šanci. Zatlačili jsme sice hosty před Karbulku, ale opět stejná chyba a tentokrát Živný zvýšil už na 1:3. Hosté byli na koni a během  minuty přidal čtvrtou branku Balej," popsal rozhodující okamžiky zápasu vedoucí Jiskry. Vzápětí  dokázal Kalista z dálky prostřelit Karbulku a oživil šance Jiskry na obrat utkání .

V poslední třetině se očekávalo, že se domácí poperou o potřebné body. Bohužel,  jak se ukázalo, opak byl pravdou. „Až neskutečné hrubky obránců, špatné bránění útočníků a  i postupující  frustrace  hráčů  se  podíleli na debaklu, když jsme inkasovali sedm branek," posteskl si vedoucí.  Kanonáda hostů začala už v první minutě a skončila těsně před závěrečným hvizdem. Poslední branku zápasu vstřelil Balej a zkompletoval tak svůj hattrick.

„Nabuzeni dobrým výkonem proti Chotíkovu si asi kluci mysleli, že se soupeř porazí sám. Jenže spadli opět na tvrdou zem. Soupeř si z nás v závěru dělal trhací kalendář a být to v ringu, hodil bych na led ručník. Litoval jsem gólmana Riese, jak sám čelil útočníkům soupeře a svým výkonem zabránil ještě většímu přídělu," dodal Kalista.

J. Bezdružice –  HC Příkosice 2:11 (1:1, 1:3, 0:7).
Branky: 4. Semerád, 23. M. Kalista (Kamínek) – 6. Zikmund (Šmolík), 20. Balej, 26. Živný (Suchý), 29. Balej (Pisařovic), 31. Anýž (Balej), 34. Suchý (Blecha), 34. Šmolík (Živný), 35. Šmolík (Živný), 41. Živný (Anýž), 41. Anýž (Balej), 44. Balej (Živný). Rozhodčí: Rauch – Škralíková, Šmukerová. Vyloučení: 10:8. Využití: 0:4. Oslabení: 0:2. Diváci: 10.
Jiskra: Reis – Kuncl. Semerád, Řezníček, Vacata, Lacman, Koutný, Kamínek, Seknička, Houdek, Petřina, Kalista, Cvrček, Zwettle